Koupě fiata coupe

  • Integrale
    zillo: pokud jsi od Prahy, tak se s tebou můžu na to Coupé mrknout, vzít Fiat MultiECUscan a pak se uvidí.
  • zillo
    Tak je asi rozhodnuto, dnes jsem opět volal a zjistil jsem, že na ty rozvody a další výměny má fakturu, takže by to mělo být v pohodě. Za další jsem se dozvěděl, že ktomu má spoustu náhradních dílů, co si tak pamatuju, tak říkal poloosu, brzdové kotouče, dvoje dveře, stahovačku oken a nějaké díly motoru a interiéru. Ptal jsem se jestli mu dopřával kvalitní olej a že prý podle ceny kvalitní musel být :D

    Jediná vada prý je, že trochu kolísaj otáčky na volnoběh, ale pouze za studena. Nevíte čím to může být? Pamatuju si, že tohle dělalo i moje subaru a žádnej problém to nebyl, dalo se stím žít.
  • Abyss
    ale pozor variator je haklivy na olej, takze je dost mozne ze ak sa majitalia coupe starali o motor tak ze ho krmili seleniou tak je vsetko v pohode ale ak tam liali sracky ake im prisli do ruk tak ti aj novy variator z fiatu bude klepat po niekolych tisicoch, je to talianske auto a vsetke su haklive na olej ktory tam nepatri. A nepretahovat vymenu oleja typu 15tisic lebo niekto povedal. 10tisic strop a vyliat ja menim kazdych 6000 co je umna jedna sezona. na udrzbe nesetrim
  • zillo
    No nevím, je to na stránkách fiatdíly nebo tak nějak a jako výrobce udavájí fiat. Jinak teda asi bych měl tedy počítat stím, že variátor budu muset měnit za každou cenu (až bude hodně klepat) jen doufám, že to neklepe už teď, zeptám se ho na to ještě po telefonu.
  • Lajin
    Ahoj, 1.8 mám, a zrovna s variátorem jsem nikdy problém neměl, coupé jsem koupil se 180tis km a na jaře bude mít 280tis km a variátor je tam ten samý a zatím je vše ok. Kdyby jsi se chtěl zeptat na něco tak klidně napiš na e-mail (Ladislav.salda@seznam.cz) budu mít najeto 100 000km takže už se semtam něco vyměnit muselo :))
  • Abyss
    je to diskutabilne ak ti to nedaju priamo vo fiate tazko tomu verit , nahrady sa predavaju od 150eur ale to je polska vyroba. Vydrzi 20tisic a ide doprdele. Variator by sa mal menit aj s rozvodmi takisto aj v 20VT. Problem je vtom ze je to dost draha suciatka a malokto ju fakt poctivo vymeni. Pokazeny variaotr ti nijako neposkodi motor ale ma to dopad na vykon. Ni velky ale stary a novy variator pocitit. Rozdiel je vtom ze pri zakarbonovanemu variatoru nedojde k uplnemu precasovaniu cize namiesto 9stupnou natoci vacku o 7 a na vykone to citit. Najst coupe s poctivo vymenenym variatorom je takmer nerealna vec kedze vacsina na to sere pretoze s autom sa da jazdit.... a jeho vymena je draha.
  • zillo
    Právě no, chtěl bych někoho sebou kdo se vyzná.
  • zillo
    Super, díky tohle mi pomůže, jinak není těch 320eu nějak moc? Já ho našel za necelých 200eu a originál od výrobce.
  • Abyss
    Len doplnim ze na stav tachometru 130tkm, je zaujimava vymena rozvodov ako to pise v inzerate. tomu by som velmi neveril. Ak ta coupe zaujalo tak sprav si knemu cestu a popozeraj ho poriadne aj sniekym co sa vyzna. Ak si lajik ohladom coupe tak auto sam urcite nekupuj aby si sa nepridal medzi ludi co po zlej kupe na toto auto budu nadavat :)
  • Abyss
    ak ti niekto povie ze tam bol vymeneny variator + rozvody tak to znamena ze do auta dal nejakych 500 eur ( bez roboty) kedze samotny variator original fiat stoji 320 eu, tak pozor na tieto oblbovacke reci... pri obliahdke sa dohodni aby bol motor studeny, tak odhalis zly variator ( klepanie dizla) pokontrolavat vsetky hadice sledovat volnobeh ci to neskapina, jednym okom posledovat aj tlak oleja po zohriati ale budiku sa verit velmi neda, treba sa hlavne zviest a odhalit jazdou dalsie nedostatky. Pokontroluj aj co mas naliate v chladiacej a co tam daval dotycny za olej. Poskusat elektriku vsetko ci funguje tak ako ma. DAt auto na zdvihak a pajserom poskusat stav ramien.... je toho dost co pozerat...
  • zillo
    Dobře, ale tak ten se dá v nejhorším koupit nový za nějakých 5tis ne? Četl jsem, že jsou i opravné sady, ale prý nestojí za nic.
  • Morris_3nec
    na variátor
  • zillo
    Koukám že, 1.8 máš zrovna ty :D jinak díky za radu, nejradši bych sehnal někoho, kdo by se jel na to auto semnou třeba i podívat, protože to by mi pomohlo asi úplně nejvíc.

    Mimochodem na co nejvíc trpí s motorizací 1.8?
  • Abyss
    nadherny kusok za to palec hore ale zohnat coupe v cukrikovom stave ci po estetickej a technickej stranke je velmi tazke. Byt na tvojom mieste zoberiem niekoho kto coupe ma ( dannu motorizaciu) a pomoze ti pri kupe "vychytat " vacsinu chyb. treba si uvedomit, ze tento typ auta nesetri nikto a 10% ludi co to nesetri tak tomu naspat vrati vo forme kvalitnej udrzby, zvysok aut su bohuzial vo vacsine pripadov vraky...
  • zillo
    Zdravím, chtěl bych se také stát vlastníkem tohoto krásného auta. Ale jak jsem četl, je těžké ho sehnat v dobrém stavu. Proto bych chtěl váš názor na tento inzerát http://auto.bazos.cz/inzerat/40663046/Fiat-Coupe-1 8-16V.php

    Měl bych ho za 50tis.