Muj projekt cernas 16VT

  • Scoupe
    stale tam neco pribejva, dnes sem se mordovl zase s el a uz mam v motoraku vsechny svazky ted jen vse pozapojovat, jinak cernas uz stoji na prenich kolech..:)
  • Scoupe
    brzdicky..:)
  • Scoupe
    horni ulozeni..
  • Scoupe
    dnes bylo trochu casu tak sem ho tam narval, jeste tam pujdou jine vacky..
  • Scoupe
    no a uz je priparaveno na montaz motoru narouboval sem ABS z20vt kvuli uspore mista a vahy, nahodila se nejak ta EL jeste a zavesil sem stavitelne tlumice
  • Scoupe
    trochu sem pritvrdil zaveseni motoru a to same udelal i na strane prevodovky ..
  • Scoupe
    stale se neco deje ale nemam moc casu takze to trva..:/ zde odlehcena remenice bez ozubeni na vyvazovaky..
  • lukas.01
    Takové pěkné autíčko to bylo a teď bude ještě krásnější. Jen tak dál.
  • Scoupe
    no a ted uz to je celkem zabava, vyber nejlepsich dilu ocisteni a montaz..:)
  • Scoupe
    opet z boku..:)
  • Scoupe
    no a nastal problem do jake barvy dat motorak, puvodne sem mel rozhodnuto ze zpet do cerne ale kdyz sem dal ten svetlej zaklad tak se mi to zaclo libit, takze?:)
  • Scoupe
    body
  • Scoupe
    spodni hrany a nadkoli sem dal do Bodycka..
  • Scoupe
    jeste z boku..
  • Scoupe
    motorak konecne v zakladu..
  • Scoupe
    stara izolace a tlumeni pryc a pricka se vylepila tlumenim aby tam zase nebyl silenej rachot.. na foto jeste neni dolepeno..
  • Scoupe
    ani na interier sem nezapomel a vse vytahal..:)
  • Scoupe
    bocni drzak byl osklivej tak sem ho odvrtal a prisel tam jinej peknej..
  • Scoupe
    ..
  • Scoupe
    vse se odstrojilo a brousil sem a brousil dva roky stani mu neudelalo moc dobre muselo se i varit..
  • Scoupe
    tak po dvou letech se dockal a vrhnul sem se nej..:)
  • Luxor
    nj tak vejde... to je holt život... :-)
  • Scoupe
    tak pak ze se nevejde.. :) na černasovi se stale pracuje, ale nemam na nej tolikcasu co by potreboval, do jara se premiti baterka do kufru, pretesnim motor, AFR pribyde a prekopu trosku sani od klapky do IC
  • Scoupe
    je tam..:D vcera sem uz s tim jel.. Luxore z jakeho duvodu tam neslo?
  • Honza
    tohle sání začne využívat svůj potenciál od 500PS vejš:), kor pokud jede na naprosto seriový hlavě snormálníma vačkama, do týhle hranice naprosto stačí klasika 16V...

    u astamatika to je jinak, ten se musí nadechnout sám...

    na to jak sací potrubí obvlivní nasátý množství když je našroubovaný na palici stačí jednoduchej pokus s vysavačem a vakuometrem napojeným do různejch míst (tj ideálně pokusný potrubí s vrtama na různejch místech, nebo clonkou a diferenciálním průtokoměrem na místě škrtící klapky, což není zas takovej průblém vyrobit i doma)..

  • Luxor
    2 Scoupe: tak pak dej vedet jak jsi ho tam dostal, kdyz do meho to dat neslo, docela by me to zajimalo... nebo budes presouvat veci v motoru???
  • Luboš 8VT
    Honzo co to zase povídáš,že u turba je mu tohle sání k ničemu?!!
  • Scoupe
    klapka neni problem thepyroman@seznam.cz
  • Charles
    dobrá, a co alespoň klapku komplet?
  • Scoupe
    ano je plonkove ale kupoval sem ho pro jednoho clena, tak jedine kdyby nevzal..
  • Charles
    To jedno máš plonkový? Za kolik bys ho případně pustil?
  • Scoupe
    nerekl bych, ja ho vice mene montuju kvuli pristupu ke vstrikum a reg. .. takze tak B)
  • Honza
    a víš k čemu ti je?

    u turba k ničemu:) u astmatika možná k něčemu jo
  • Scoupe
    prej ze ho nesezenu..:P
  • Scoupe
    tak dnes vymenena derava hadice od serva myslim ze to byla ta nejhure pristupna a nekdo mi ukradl sani..:D
  • Vojta
    Je tam výrobní tolerance. Takže může být jeden klidně na jedné hraně tolerance a druhý na opačné ;-)
  • Honza
    nový je nový, ale vidím to u nás... sice kusy vypadaj stejně, ale charakteristika je v rozmezí klidně 10 bar na výstupním tlaku:)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    jak v jakém stavu šli do obchodu? :-D snad nový jsou nový, to znamená 100%... nebo ne?
  • Vojta
    Hele vidím tu náš výrobek. Scoupe kdyžtak mi napiš jejich seriové čísla a já ti zjistím v jakém stavu šli do obchodu :-D :-D
  • Coupe20VT PLUS :-D
    KONI mám taky v kombinaci s pružinama HR. a je to tvrdý jako prase... :-D ale je fakt, že na pěkné silnici to drží jako pes, ale jak jedu po něčem horšim, tak ta prdel má tendence dost odskakovat a je taková neklidná...
  • Honza
    já byl celkem sklamán... s HP to je veselejší:)
  • Scoupe
    sem na ne celkem zvedav.. :)
  • krosmen20VTPLUS
    Musí to jezdit velice zajímavě - GRATULACE :-) btw RC vstřiky nečtl jsem na ně zrovna kladné reference co se týče jejich kapacity-to je dotaz spíše na Phoba neměli ste s nima problém?
    Scoupe kdyby si chtěl je tady kompletní 4x4 z dedry na zástavbu na 16VT včetně vany...prostě komplet kdyby si se přes zimu nudil je to na prodej :-)
  • Scoupe
    tak cernasek dovezen od Phoba.. prvni poznatek ze usim koupit nove pneu..:D trosku to hrabe kdyz mu nalozim, kazdopadne sem nadmiru spokojen.. a doufam ze budou jeste letos sprinty a zajedu neco pod 13s..:)
  • Honza
    no máme (měli sme) tu pár rallyecrosovejch, autocrossovejch , či kopcovejch monster s výkony kolem 400+:) ale nevím jestli je brát stejně jako coupe...

    jeden 16VT se před lety cca 6 lety stavěl i u albrechtů do silničního auta:).. tam šlo ale spíš o kovaný střeva..
  • Scoupe
    no ty si mel v puntu 365 a o nikom jinem kdo ma 340 a vic nevim v 16VT tak mi nekaz radost, proste sme druhej nejsilnejsi..:DD:
  • PhoB
    Prubeh vykonu z brzdy-dynamometru je potreba brat s rezervou.

    Mereno bylo vzdy na 4ty rychl. stupen a je logicke, ze valec brzdy nevytvori takovou zatez jako silnice. To se projevuje zejmena opozdenym nastupem tlaku turba, v realu o nekolik stovek otacek pozdeji.
    Zjednodusene receno se to na silnici sbira lepe nez je namalovano v grafu :)

    Elkar: ne, to je prave kouzlo turbomotoru. Muzes s trochou stesti ziskat treba dvojnasobny vykon pri stejne kultivovanosti a "ekonomice" provozu.

    Scoupe: no o tom nejsilnejsim 16vt bych byl opatrnejsi, precijen existuje jeste svet mimo internet :D
  • kisik
    Mooc pěkná práce .
  • Scoupe
    njn velke turbo, ale zase na druhou starnu v 4100ot mam uz 200hp coz je maximum u serie..
  • Honza
    takřivka výkonu od 5000:)
  • JardaITC
    gratuluju, to je pořádné stádečko. Hlavně aby to ten motor v téhle konfiguraci vydržel.
  • Elkar
    Dá se s tim normálně jezdit? Nedusí se to něbo něco při nízkejch otáčkách?
  • Scoupe
    myslim ze vysledek super a troufam si rict ze mam druhe nejsilnejsi 16VT v čr prvni mel phob nez to prodal tam bylo 365hp no v zime me ceka jeste par drobnosti a egt...
  • HARIBO
    A sakra,. dalsi nadupanej 16VT motor,."RIP 20VT :(" ;)
  • PhoB
    Po nejake dobe bylo vykonu malo, tak jsme zkusili co auto dokaze.

    Od puvodni konfigurace se zmenily:

    vacky Fiat Coupe 2.0 Atmo
    vstrikovace RC 650cc
    tlak paliva 4bary
    prechod na palivo E85

    Z ridici jednotky se vystehoval puvodni chip a bylo potreba auto naladit individualne na zminenou knfiguraci.

    Jako prvni jsem zkousel menit casovani saci vacky ale to melo za nasledek snizeni uvodniho zmereneho vykonu z 278 na 256koni. Takze uvod se nepovedl.

    Mno, konecny bezpecny vysledek naladeneho auta je.....

    341PS / 484NM pri 1,35bar(v nastupu az 1.55bar)
  • Coupe73
    Péťo nevař to, přijeď ke mě a já ti to vykytuju :-D
  • Scoupe
    zatim nijak, tohle budu delat s dalsima asi milonma vecma v zime.. ty diry se dovareji.. xD
  • Dr.Ravic
    děravý? tak to tě asi ošulili:-)
    jak to brzdí?
  • Scoupe
    stale se neco deje.. :D dnes upravene silebloky na motor aby byly tvrdsi a porizene brzdy z 20VT jen jsou nake derave ty same mam i na zadek jen mensi.. :P
  • Scoupe
    mas mail, jestli nechci zverejnovat?? to je vtip??:D v inzerci je asi 50krat.. :D xD
  • Dick16VT
    Zdar auto je fakt pekny ale ja potrebuju na tebe cislo :D byl sem u tebe pro ty cerveny dvere a ruzny chujoviny .... rosekal sem telefon takze sem bez cisel :D:D
    Kdyz tak posli na mail jestli nechces zverejnovat :D.... zdenekkrepelka@gmail.com
  • JardaITC
    určitě to neprodávej a pokračuj ve zvelebování:)
  • Scoupe
    vyfuk je ten pravej co sem chtel je to vyroba da se rict zakazkova komplet znerezu hned od zacatku a sem moc spokojen..:)
  • Scoupe
    jen vypada? vis kolik v nem je penez a hodin stavenych pod nim ?? to nikdy nesmim prodat
  • JardaITC
    no jo vypadá to pěkně udržovaně:)
  • Coupe73
    Povedlo se
  • Bystroch
    Vypadá to fakt dobře.
  • Janinka 2.0.16VT
    Krásné ,fakt že jo.
  • Scoupe
    tak uz na kolech ale jeste cekam na stredove poklicky..
  • Honza
    Marceli, Lukáš si nechal repasovat origo kola na HGT - pískoval je u nás v lomnici, ale lakovat mu je prej budou ve škodovce na lakovně.. tak uvidíme:)

    je pravda že do ronalu to máme taky kousek a já pracuju s 5 lidma kteří z ronalu odelši..tak se můžu nechat proškolit do tajů kolem al. kol a jejich zpracování:)
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    tak to jo,z konextu tak nějak nenápadně vyplynulo že je to barva tekutá. práškovka bude redy :-)
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    to nese doba a lidi se pomalu rozdělí na ty co chtějí všechno hlavně levně a na ty kteří to chtějí hlavně dobře a uvítají dobrou cenu. levné ale dobré jistě nikdy nebude.

    já se ptal proto,že když jsem zamlada kola barvil barvama tak to šlo rychle do hajzlu a zatím mi jediný dobrý řešení připadá práškovka. ale doba jde kupředu a barvy můžou být dobré a proto jsem se ptal :-)
  • Scoupe
    Marcelku jakou technologii mas primo na mysli? ohledne lakovani kol? barva je udelana v praskove lakovne + bezbarvy lak 3 vrstvy neni to obyc lak ale nejky odolny kterym se lakujou offroady a byl mi primo doporucen na kola
  • Coupe20VT PLUS :-D
    a zase je to o penězích. jelikož nikdo nechce nic, co vydržídlouho krásné, hlavně aby to bylo levné, tak potom po krátké době jsou ty pukličky hned zašlé a volezlé. a když už se najde vyjímka, která chce něco kvalitního, tak bohužel toto není na trhu k dostání...

    občas mi to přijde tak, že se vracíme zpátky v čase. byli doby, kdy se na všechno čekali fronty. dneska je sice všechno všude ale je to shit. kvalitní věci se shání těžko.
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    krásné krásné,ale ještě jednu věc je nutné už předem řešit a to jest doba trvání krásnosti při této technologii. není to jenom jako? jak dlouho to bude takhle vypadat?
  • nocarret
    jo jo takhle akorát jsou funglovky
  • Turok
    Scoupe ty kola byly tak hezké před lakem nebo bylo třeba pískování a oprava škrábanců? Taky se chystám ty svoje hodit do barvy, ale místy jsou dost odřené... :(
  • nocarret
    musis hledat nebo vydrzet :-)
  • Scoupe
    uka nake fotky takhle si to nedovedu predstavit
  • nocarret
    origo FIAT novy logo
  • Scoupe
    uz mam neco ve vyrobe ale hod foto treba na mail, nejak nevim co tam mel Timous...
  • nocarret
    nechceš k tomu ty krásný pokličky s logama co měl Timo? Mám tu 4 úplně nový.
  • Scoupe
    kuk.. :)
  • Scoupe
    srouby maji stoupani 1.25 a delku si zmer podle stareho nebo jestli mas podlozky tak pricist tloustku jinak seriove maji tusim 35mm a sedlo sroubu je konus..
  • K0K1N 20VT
    já si to stříkám sám, vše jsem obrousil, stříkl plničem zase obrousil a lak jsem koupil do pistole za 1000 kč půl litru. scoupe, prosím jaké jsou rozměry těch šroubů, já už to tam nemůžu nikde vyčíst, děkuji.
  • Scoupe
    srouby sem obednal na netu, a co se tyce lakovani tak me to suma sumarum vcetne dopravy a finalniho bezbarveho laku tak max 2500kc
  • LUKE 1.8 H8C
    to scoupe : Na kolik te to nastrikani vyslo i s tim vickem ? Taky to mam v planu, akorat do jine barvy.
  • K0K1N 20VT
    příští týden jdu taky stříkat na bílo, myslel jsem, že budu jedinej :), kde jsi sehnal šrouby, taky potřebuju
  • Scoupe
    origo kola 20VT a vicko v laku.. :) zitra jedu obout a pak nahodit na auto kupoval sem komplet nove kolove srouby a dozadu podlozky 15mm
  • nocarret
    paráda :-)
  • Elkar
    v době multifunkčních volantů tam strčíš tohle?!

    good
  • Scoupe
    takhle to staci dekuju Ilco, jinak vcera dorazil novy volant a konecne i xenony...
  • Aljaška
    Promazáno:-) stačí to takhle, nebo mám jít více do hloubky?? :-)
  • Scoupe
    video nemam, setrvak mi pride ze byl dobrej krok, oproti drivejsu mi prijde ze se to lepe roztaci z nizkejch treba kdyz mam trojku a jen to sudlam a pak mu pridam tak se to rychlejs roztaci...
  • Scoupe
    tak ten setrvak je odzkousenej .
    ten golf me rozdal kdyz sem mel jeste serii a jede mu vazne paradne...
  • Zouny
    260 koní??? tak kolik má ten stříbrnej golf v tdi co tě spráskal?
  • Kubajz20VT
    a kovaný vnitřnosti nebudou na tohle velký turbo???
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    kdo se bojí sere v síni,díky odvážným jde vývoj vpřed :-)
  • Scoupe
    setrvak delal jeden lanciista a tyhle setrvaky jezdeji na mnohem ostrejsich verzich a v jinem rezimu nez u me.. ja se ho urcite nebojim..
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    na ten setrvák jsem docela zvědavej,na litinu velmi odvážné řešení :-)
  • Scoupe
    tak samotna turbina nevim, chce to vic uprav a nechci tu placat nejake zavratne cisla takze budu hlasit nez bude graf nejakejch 260HP+
  • Motýl
    Mooooc hezký. Kolik ti hodila navíc ta turbína?
  • Scoupe
    jeste tam je spousta prace a na jare jdu na brzdu..
  • Scoupe
    ic tam pasuje moc pekne..
  • Scoupe
    tak motor podruhe venku .... tady uz ma novou spojku a jde zpet tam kam patri..
  • Scoupe
    omotat...
  • Scoupe
    mistrovske dilo.. moc pekne a kvalitne provedeno..
  • Scoupe
    turbinka..
  • Scoupe
    keramika OMP
  • Scoupe
    pak nastala zima a ja zacal vymyslet kraviny...
  • Scoupe
    potom se auti polepilo aby to melo vice koni.. :D
  • Scoupe
    poprve motor ven davala se nova spojka, klima, ven, skoda ze sem uz v te dobe neznal svuj zamer a neadl keramiku..
  • Scoupe
    prvni vetsi operace s vymenou turba..
  • Scoupe
    vse zacalo v lete roku 2009 co jsem zacal shanet turbinu, cernak byl hned treti turbo ktere sem byl okouknout a hned sme si padli do oka, mel jen detske nemoci jako houpajici otacky a ko posilovac brzd tak sem ho dovezl domu, puvodne jsem ani neplanoval upravy a jen se jezdilo, pak padlo turbo tak sem poridil upravene od Phoba, koncem lonskeho roku sem byl uz rozhodlej ze kone nestaceji a obednalo se velke turbo a zaclo se prekopavat..
    Upravy: turbo T3/T4, kompletni nerozovy vyfuk- velke podekovani Lenosovi a jeho moc sikovnym rukam, odlehceny setrvacnik, neodpruzena keramicka lamela OMP, vzduchovy filtr AEM, ic z avie, zvednuty tlak benzinu, chip od Phoba, studene svicky NGK, pumpa Walbro, odpojene vyvazovaky, pruziny -40 z 20VT, zadni brzdy 20VT, odstranena klimatizace, predni svetla original z LE...