Chudak vyfuk :-(

  • sebo 1.8 16V
    http://www.elitecat.sk/Montazni-material-MTS-MTS-M TS-029177/005JlJFRlBBR0U9QnV5QWxzbyZQYXJ0RGV0YWlsS UQ9TVRTIDAyLjkxNzc=

    Je to tento silikón?
  • Abyss
    co tam nedavate vyfuk
    z brava 1.8? je o tretinu lacnejsi
  • wesada
    je stejny taky jsem ho ted kupoval
  • sebo 1.8 16V
    Keď je tu tato temä mam rozpadnutý taky silikónový držiak výfuku a na nete som našiel len 2l 16V tak neviem či je to rovnaké ako na 1,8 alebo kde by som mohol nájsť označenie podla čoho to kúpiť dík .
  • LWQ
    Scoupe: to vis, ja hlava derava ... Muzes mi poslat do mejlu co by stal material a co prace ? Dikas ...
  • beky
    <iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/J91bfA8yoEQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
  • beky
    Včerejší posezení ve feratu divná ale zajímavá škodovka
  • Scoupe
    LWQ- dyt sem ti uz predposledne rikal ze tlumice jsou oblemcane ze tecou ze cteji vymenit..:)
    Beky- neni problem fcb- Petr Ryšavka ..:)
  • beky
    Dobře Scoupe Díky to budu potřebovat ještě možná spolu najdem co by byla potřeba udělat než se pustíš do laku atd.... nemáš Facebook? Možná k tobě přivezu i druhý coupéčko.Taky bude potřebovat úpravy a opravy na 100% díky ještě musím vymyslet dopravu atd pak dám stoprocentně vědět.
  • LWQ
    scoupe: tak me napadlo ... zkousel si moje FC projet ? Predpokladam, ze asik jo. Co bys rekl na stav tlumicu a vubec podvozku, rizeni ? Celkem casto mi prijde, ze je v zatackach neklidne a jakoby jde hladce a pak prepadne pres nejakou mez najednou ... Nevim jak to popsat, ale vyzkouset. Stejne k tobe budu muset kvuli tomu vyfuku :-D zkusime,ne ?
  • sebo 1.8 16V
    Tak to verím ze srnka bola už pripravená na sekanú ale nie len FC sa môže niečo stat ale aj posádke auta nie len srnke
  • Scoupe
    tak pripadne drzak chladice mam, a i chladic neni problem jak starsi tak novej, thepyroman@seznam.cz
  • beky
    No po srnce mi dopraskala akorát plastová mřížka tu mám doma už jinou a nárazník no a ten už mam koupený dlouho ale nebyl čas na výměnu ted si ho budu muset udělat no a chladič .Tam se dole vorval držák chladiče to ještě snad zvládnu pak bych rád ten lak a vše ok pak v noci už závodit fakt nebudu poněvač se to fakt nevyplácí.No ale divím se že se coupéčku zase nic hroznýho nestalo v ty rychlosti ta srnka fakt fůjky zrovna jsem neměl telefon ani foták ale málem jsem se poblinkal a dnes když jsem jel do myčky tak na mě koukali jak na vraha.Praskla i barva dole pod světlem na čumáku kapoty ale cca 1 cm praskonka to skoro není vidět.
  • beky
    Ahoj všeci.A hlavně Scoupe.No barvu bych chtěl zase červenou protože ta stará je už zašlá.
  • Luxor
    2 Scoupe: beky jenom nabral ve 230ti srnu (asi záviděla), takže pár drobnejch škrábanců :-)
  • Scoupe
    snazim se delat vse, a co enzvladnu ja dela kamarad ktery lakuje a vari plasty, takze lak neni problem, ja bych to odstrojil.. jsem odKladna z Unhošte thepyroman@senam.cz do tech 30 se vejdem v pohode, teda jestli auto neni nejak dobite a nevymyslis si nakou silenou barvu..:)
  • von Raven
    sebo většinu prací dělám u bratrance v dílně tak nic, ale ten středový tlumič se tady prodává s trubkama myslím za 1600,- jinak bravo má úplně ten samý se stejnou zadní trubkou a jen ta přední je asi o polovinu kratší, ale zase má rozšíření a jde nasadit na původní, která je v tom místě vždycky zdravá a ten vyjde úplně nový na 800,-
    koupil jsem ho na aukru, bylo to na bravo 1.8 orig ital, podle tveru ho poznáš, na webu nemají nic, asi jen dotaz
    www.autosluzba.wz.cz
  • beky
    Scoupe Jaký děláš opravy a úpravy za rozumný peníz A hlavně odkud jsi ? Hledám slušnýho Lakýrníka. počítám tak za měsíc s novým celolakem ale víc jak 30 000 do toho nechci dávat.Viz škrábance od závistivců.
  • sebo 1.8 16V
    koľko ta stoji teda každé 2 roky myslím len čisto výfukové výmeny
  • von Raven
    Nejvíc mi trpí ten hrnec u zadního kola, těsně před ním konec trubky, už jsem ho měnil 2x protože časem se vyžere i ta děrovaná trubka v něm.
    Jak poslední díl, to nevím, ten jsem vyhodil dávno a používám jen laděné, lehké, průchozí koncovky
  • sebo 1.8 16V
    rozpadne sa len ta koncovka? Lebo ja nechápem nato ze ma 13 rokov mam až podivom zdravý výfuk na Peugeot 106 v starej robote som ho mal hrdzavý po 3 rokoch .Ale neviem ci nemenil pôvodný majitel
  • von Raven
    jj lpg docela požírá výfuk, ona se ti tam hodně sráží voda a na menší úseky se nestačí odpařit

    Scoupe těm rozvodům i věřím, myslím že to jde hodit i o zub vedle a nic se nestane motoru, ale tah bude jiný. Když mi měnili rozvody poprvé tak jak sem pak jel sem si připadal jak v jiném autě, prostě jako by tak už nejelo, přitom každý mi říká, že na 1.8 mi to jede dost překvapivě, ale prostě mi s ezdá že od výroby byl tah jiný
  • sebo 1.8 16V
    LWQ
    no a neprezradíš sumu aby som si vedel predstaviť koľko stoji re pase motora po kontakte ventilov
  • Scoupe
    no kdyz to u me uz bylo tak sem ti to lehce vysistil a promazal, snad se enbudes zlobit..:) a to tahnuti motoru muze taky byt nastavenim rozvodu , on to kde kdo nastavi od oka nebo jen podle predchoziho nastaveni, ze jen obkresli remen a kladky.. sem rad ze jsi spokojenej...
  • LWQ
    Je az kouzelne, jak motor po vymene oleje ztichnul, jak tahne ...

    scoupe: diky moc za upravu tech pedalu, daleko lepe se auto ovlada. A tys delal i neco s razenim ? Prijde mi, ze jde radit daleko lepe ...
  • LWQ
    Tak uz mam FC zase v cajku ... Velky dik patri scoupemu :-)

    FC je bude na prodej a nebo do nej jeste ledacos vlozim a pak ho budu mit jako veterana :-D
  • sebo 1.8 16V
    lpg tak ničí výfuk? Ja na mojom mam až divne poriadku nato ze by nemal byt menený a ma 13 rokov
  • von Raven
    pokud jde o výfuk tak s lpg je schopný upadnout každý rok na coupé nebo aspoň tam vznikne duzna. Když to ale přetřete vypalovací barvou tak je za rok furt stejný, ale víc jak dva tomu taky nejde dát
  • Elkar
    Samozřejmě jsem přeháněl. To jsem tam měl dopsat.
  • sebo 1.8 16V
    Elkar
    Fábia vydrží bez zásahu 250Tisic fiha
    LWQ
    nechcem strašiť na FC je možne ze šroty z bazárov sa minu a niektoré "nabúrajú" Vyrobených kusov bolo okolo 88 tisíc takže ako nedostatkový veterán možno
    Ale všeobecne trh aj nových aut je neskutočne presýtený. Osobne si myslím ze ceny ojazdených aut ešte zďaleka nenačreli na dno.To by bolo vtedy keby sa začali rušiť automobilky a ostane by nezvyšovali výrobu ibaže sa deje opak
  • LWQ
    von Raven: ale tak to zalezi na tom, co s autem dale zamyslim a taky na cenovce, ne ? Ze ceny jsou silene nizko je fakt mno ... Ale bude lepe ;-)

    Elkar: bububu, co tvuj chladic ? :-D
  • Elkar
    Bububu.. u kousku kterej se celý léta od výroby používá denně prostě věci odchází. Není to fabie aby to vydrželo 250 tisíc bez zásahu a výměnu oleje po 30 tkm, víme? :)
  • von Raven
    no nechcu strašit ale většinou dneska taková oprava motoru vyjde dráž než celé coupe
  • Scoupe
    kousle tam nic neni proste jen remen je stary, po cele delceje rozpraskanej v drazkovani..
  • sebo 1.8 16V
    Podla mňa podla toho remeňa sa niečo seklo a preto sa strhol vyzerá to divne nie jeho únavou ale ze sa niečo na motore zadrelo ale to môže posúdiť Scoupe ale on asi nenadáva ma kšeft .

    Scoupe
    len sondujem ceny mne nič neraflo zatiaľ okrem toho ze mam raritu FC 1,8TDI Plánujem výmenu rozvodov +vodná pumpa + variátor skontrolovať zdvihátka zabrusovať hlavu na na ventily Mne sa nestráca ani voda zatiaľ ani olej
  • LWQ
    sebo: jo, sice se menil v 135t km, ale uz je to pres pet let a proste uz nevydrzel ... Mel sem udelat rovnody hned, kdyz sem to koupil, ale nebyl moc duvod, kdyz byly poklady k predchozi vymene a tedy bylo zbytecne brzy ...

    scoupe: diky moc za fotky, kdyz pridas i nejaky dalsi, tak budu jen rad :-) jeste k tobe necham poslat tu koncovku vyfuku,ok ? posli mi e-mailem presnou adresu, kam to poslat - diky ...
  • Scoupe
    cena opravy je individualni, zalezi na poskozeni a co si preje majitel rovnou vse udelat, pak i na tom zda je motor v aute nebo je venku, kdyztak mi pisni na mail co by te zajimalo, tam to muzem vice rozebrat thepyroman@seznam.cz
  • sebo 1.8 16V
    Scoupe
    nejak krívajú nie? Koľko u teba koštuje taka "generálka" motora
  • sebo 1.8 16V
    LWQ ako sa si podarilo tak strhnúť remeň?Mal už po životnosti?A jedného kokota poznám čo furt kontroluje olej aj keď mu ho FC nežerie JA :)
  • Scoupe
    tak pokracujem v hadance.. olejtam sice byl pod ryskama ale nastesti v takove mire ze se motoru nic nestalo, pro jistotu sla dolu vana, vsechny lagry jsou ok, vacky taky, a tohle sem vydoloval z hlavy..
  • LWQ
    Denis: nejde mi to cele do hlavy co se kua stalo kdyz to nikdy olej nezralo a ruku na srdce, kdo z beznych ridicu pravidelne olej kontroluje kdyz vi, ze motor olej nezere ? :-(
  • Denis 1,9 JTD:(
    LWQ: A jak asi budou vypadat vačky...jestli se nesápl řemen kvůli malému tlaku ve variátoru a přidřené vačce
  • LWQ
    Tak dle info od Scoupe tam neni olej ... Co to je za haluz :-( ... sem si vybral dobre FC ... co se da delat ... stastnej chlapik ten EDDY, kdyz se mu to nesra*o ... :-|
  • LWQ
    Tak scoupe vyhral bludistaka :-)

    Jak uz sem mu psal e-mailem ...

    Co se stalo ? No jedu v klidu v obci a najednou divny cvakani, zachvilku prestalo. Si rikam nejaka ta stahovaci paska na poklici, at upadne svinucha. Jedu dal a po par desitkach metru zacalo cvakani znova a jeste intenzivneji. Najednou motor zhasnul, jako kdyz ho vypnes, zustala svitit elektrika jen. Tak sem to se stestim odstavil na krajnici. Mrknul poradne pod kapotu a pod auto. Nikde nic, tak sem to zkusil znova nakopnout a nic, znelo to jako kdyz se toci jen starter. Pritom kontrolky v poradku zhasnout a zadny vstriky a tak nezustanou svitit.

    Tak sem to nechal odtahnout a dneska sme to rozebrali a ejhle, rozvodak proste povolil :-(
    Jeste nevim, ale asi bude treba udela hlavu, kdyz uz to bude rozebrany a urcite rozvody a tak ...

    Ale stavaj se horsi veci ... :-|
  • Scoupe
    v jakem zaprahu se to stalo?? v dobrem pripade by to mohlo byt jen na horejsku, pripadne mam komplet motor...
  • LWQ
    Co je spatne ? :-D
  • LWQ
    A druha, ta je celkem asi jasnaa ...
  • LWQ
    Mam mensi problem s autem a kdo schvalen pozna jakej ... :-D
  • Luxor
    tak to se pak nemůžeš divit že takhle dopadnul :-)))
  • LWQ
    Luxor: jasne, aby nahodou ten vyfuk nebyl moc novej, tak sem ho koupal v slabe HCL, at si uzije :-D
  • Luxor
    pokud ho někdo poléval po večerech celý rok kyselinou, solí apod. tak to možné je ;-) ale jinak pochybuji, můj výfuk dostával permanentně mega čočku a vydržel to co vydržel... :-)
  • LWQ
    Mazec co sem nasel v e-mailu od EDDYho o vyfuku :-)

    - vyfuk jsem pred zimou koupil novy od Maatryho z klubu od svodu za 6tis, je to origo, zadny bastl!

    ... je mozny, ze ten vyfuk je tak znicenej po cca. roce jezdeni ? :-O
  • LWQ
    Mate nekdo tucha, zda se tohle vejde misto puvodni koncovky ?

    http://tuning-individual.cz/eshop/sportovni-tlumic -vyfuku-extreme-114-koncovka-p-45697.html
  • LWQ
    sebo: krasny :-)
  • sebo 1.8 16V
    Myslel som niečo takéto http://fiatcoupe.cz/forum/pokec/8999-pain-vyfuk-/
    ale to je 20VT "jonny"
  • sebo 1.8 16V
    Tak chápeme sa výfuková čast od zvodov až po koniec je veľmi namáhaná čast hlavne teplotne takže nás to čaká všetkých .Som sa chcel inspirovať ako to kto riešil teda okrem toho že katalyzátor chcem ponechať "chodím na kole" teda ak to nepatri pod duševne vlastníctvo :)
  • LWQ
    sebo: jasny :-) uz chapu
  • sebo 1.8 16V
    LWQ
    ja som myslel trosku krajšie foto prerobené na univerzálny kat + ostane veci .Nemal som na mysli rozpadnutú výfukovú čast:)
  • LWQ
    sebo: ja tu fotky dal :-) sem zvedavej, az lehnu pod auto, jak ten vyfuk bude vypadat ...
  • sebo 1.8 16V
    ja mam 99 ročník a vôbec neje hrdzavý Ale možno predchádzajúci majiteľ ho menil .Bolo by dobre keby kto to menil nafotil a hodil sem foto "keď už je tu také temä "
  • 20VT
    A co Skunk2? Máte ho někdo?
  • Warhol
    HKS
  • LWQ
    Lidicky, jakej byste doporucili koncak ? Napriklad z nabidky a1racing ? Nejak se nemuzu rozhodnout a reference, rada by se hodila ;-) Diky ...
  • LWQ
    NO ja uz bohuzel asi vic jak mesic jezdim bez koncovky a toho co je videt na fotkach (lezi to ve sklepe) a na zvuk sem si uz celkem zvyknul, nic extra nerezonuje, ale pri 3t ot./s. je ledacos ozve, coz me stve. Bude mi stacit prej asi jen koncovka s tlumicem (nejaka NETAMI treba) a bude to ... :-) uz aby sakra prisli prachy.
  • Warhol
    ovsem ze nerez
  • von Raven
    jestli nerez tak ber, ale 1.8 jsou svine :) jak tam nemáš ten hrnec u zadniho kola tak to ma zvuk jak startujici ruslan, mi cinkaly i drobne v tom zlabku vedle rucky a to jsem jeste stal
    nakonec mam kombinaci-kat-rezonator-trubka-zadni hrnec-trubka-ladena koncovka
  • Warhol
    no jestli ti staci jenom trubka a koncak, nebo chces jeste rezonator, kat, svody, tlumic chces kupovanej nebo vyrobit na miru...
  • LWQ
    Warhol: jak to myslis ? :-O
  • Warhol
    komlet nerez? a co by sis na nem predstavoval?
  • LWQ
    Koupim neco slusneho u a1racing a bude ;-) Jeste premyslim o komplet nerez vyfuku, ale to je drazsi a budu muset koupit Uniroyaly na sezonu, takze to musi pockat ...

    Sem zvedavej, az po tyhle super kratky zime zajedu pod auto, jaky najdu problemy a zmeny ... :-)

    BTW: Mate nejaky doporuceni na single koncovku vyfuku ? :-)
  • Turok
    Luxor pěkně pěkně ale koukám, že koroze už tam taky pěkně řádí :)
  • Aljaška
    Luxor :-D:-D:D

  • Fugasik
    hehe :D:D Dobrý :)
  • JardaITC
    pěkně pěkně chlapci .D
  • HARIBO
    Lajk :D
    ...to by se u BMW nestalo :D...
  • Syky
    :D :D :D ze protoze jsem zvykly na manyry aby neco horelo :D :D :D nic me nerozhodi..toz ted jsem se chlamal :D :D :D :D :D :D masakr :D cinkani taky neresim,jsem zvykly :D :D :D
  • Luxor
    To mi připomíná víkend... Jedu si tak v nějak v klídku po dálnici pár set kilometrů běžnou coupé cestovní rychlostí a něco trošku divně smrdí jako by hořeli plasty, ale protože nejsem zvyklý na manýry aby něco hořelo tak jedu dál a beru to jako náhodu :-) Pak začne něco cinkat, což mě taky nerozhodí (jsem z Prahy od tramvají zvyklý), ale po určité době už musíme vykonat malou spotřebu a tak následně na silnici u lesa zjišťujeme, že zdrhnul kus podnárazníku a koncovka visí z posledního... pro lepší představu přidávám foto :-) ty věci dneska nic nevydrží, 12let letnězimního provozu a výfuk v čoudu... :-)
  • xtryme
    taky ho potřebuji klído i laďák =D
  • LWQ
    4
  • LWQ
    3
  • LWQ
    2
  • LWQ
    Ahoj,

    tak sem zjistil, ze muj vyfuk bud je podstatne starsi nez proklamovane dva roky, ci mu ty dve sezony daly tolik zabrat ... Viz. foto.
    Uz zacatkem zimy sem to nechaval privarit, kdyz to upadlo na poslednim tlumicek, ale zase to upadlo a na fotkach uvidite, ze duvod k tomu, aby to nedrzelo po kupe to ma :-(

    Mate nekdo slusny vyfuk na 1.8V za rozumny peniz ?