jaky software k načtení jednotky

  • ZERO
    Ty vole, to vypadá, že podle příspěvku od Pegase77 je o víkendu sraz? A zase jsem se to nikde tady nedozvěděl... To je zase napsaný jenom na FB, nebo jak? Tohle už mě fakt celkem štve...
  • George
    Tak už to mám doma a super. Na novějších autěch s tím dokáže člověk i spustit okna a rožnout světla a mazat servis. interval a kódovat jednotku atd. Takže super. Pokud máte někdo z Coupáků zájem, tak napojím a předvedu...za 50,-... Zase Ježíšek nejsem :D Šumperk
  • POL 20VT
    George: díky
  • George
    Pegas77:
    Díky za info, rád se ukážu. Přidal jsem si stránku na fcb, tak počkám na schválení a budu si chtít rezervovat místo. I když mě něco začalo rachotit v motoru, tak jsem z toho celkem špatnej. Asi budu muset udělat generálku.. :(
  • Pegas77
    George:

    camp Jedovnice (Blanensko) myslim 4.9. vice je na FB (ted se na FB nedostanu takze detaily odpoledne)
  • George
    Pegas77:
    Jsem ze Šumperka, na sraz bych jel rád, ale asi bych se za to moje auto styděl. :D
    Jelikož od té doby co jsem jedno rozsekal a vzal z něj motor do druhé kastle, furt něco řeším ohledně motoru. Jsem toho názoru, že pokud nešlape správně motor, tak mu je pěkná kastle k ničemu.

    Každopádně ani o srazu nevím, kde se koná a kdy?
    Hele kdyžtak bych tu mašinku vzal sebou a zkusíme i to tvoje napojit. Jelikož moje auto je taky 20let staré.
  • Pegas77
    Odkud jsi? pojedeš na sraz?

    je možný že 16VT už má jiný možnosti jednotky přeci jen moje 16V už je 20 let stará a běžnýma softama se ani nedá načíst mimo nějakých drahých servisních mašin nebo toho startreku

  • George
    Jinak tohle zařízení umí zkopírovat mapu z čipu ve formátu .bin a také nakopírovat jakokoliv jinou na čip. Čip se také dá koupit z této stránky.

    http://www.aliexpress.com/item/NES-PCB5-0E-Willem- EPROM-programmer-BIOS009-PIC/605293139.html
  • George
    POL 20VT: Jo a je to v Češtině, mě to je jedno, ale spousta lidí to uvítá.
  • George
    POL 20VT: tady máš odkaz...
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6833978231.html ?orderId=68600302596653

    je jech tam na výběr spousty, tahle byla nejlevnější a s bluetoothem a s kabelama na ostatní značky aut. Pracuje se s ní výborně. U Fiata toho neukáže tolik jako u nových aut. Kde je z diagnostiky možné ovládat i rožínání světel. U 16VT to hledá chyby maže a také ukazuje teplotu vody, teplotu nasávaného vzduchu, uhel klapky, časování vstřiku, otáčky, a další podobný věci, které to ukáže i na grafu když uživatel chce vidět odchylky.
  • George
    Pegas77: nemyslím si, jelikož mě auto nedrželo otáčky a nechtělo pořádně startovat. Následně to v servise načetly a vyměnili. Ale auto zkoušel celou dobu na jiné jednotce. Pak jsem tu svou jednotku načetl a byly tam 3 chyby. Čidlo na vačce a teplotní čidlo a senzor klepání. Dal jsem chyby vymazat a načetl jsem to znova a už tam byl jen ten senzor klepání, kterej tam zůstal doteď. I po tom co jsem to jel projet už se tam smazané chyby neobjevili. Jen ten senzor klepání. Tak si nedokážu vysvětlit, že ti říkal, že to tak nejde.
    Kdybych to neviděl, tak bych to nepsal.
  • Pegas77
    a nebylo treba tim ze se vada cidla vacky prestala projevovat? jde o to ze tydle cidla jak se kazi chvilku funguji chvilku e treba studeny jo a teply pak ne, c cidlem otacek treba u TIPA jsem se jiz nazlobil dost a clovek co programoval tu aplikaci startrek mi sam psal ze zadny chyby se 100% u 16V NA mazat nedaji a to i odpovida omu kdyz mi po startu chvili vyskoci lambda a pak to zmizi
  • POL 20VT
    George: byl by možný nějaký odkaz na tu diagnostiku delphi z číny?
  • George
    Pegas77: tak s tím nesouhlasím. Měl jsem auto v servise a byl tam špatný snímač na vaččce a také teplotní čidlo. Když jsem auto načetl po servise, tak ty chyby včetně čidla klepání tam byly. Vymazal jsem je a jel jsem auto projet. Když jsem se vrátil, tak už se tam objevilo jen čidlo klepání. Takže tam zůstávají a dají se vymazat, ale rozdíl oproti novým autům je takový, že u nového auta tam chyba zůstane a auto nefunguje dobře dokud chybu nevymažeš. Až to budu mít doma. Klidně se zastav a ukážu ti to :D
  • Pegas77
    nevim o tom že by a 16V a 16VT šlo něco mazat, tyto RJ si chyby co vim nepamatuji, jakmile pricina pomine, chyba zmizi,
  • George
    Děkuji za echo, ale ten jsem už zkoušel a není to ono. Nakonec jsem našel diagnostiku delphi za 1800kč v číně. Zkoušel jsem ji u kamaráda na mém fiatu a můžu doporučit. Hledá chyby maže je a také ukazuje vše v reálném čase co ten program startek. Mimo jiné je to ne všechny auto od roku 88 až po rok 2014. Plus 7 druhů kabelů.


  • Pegas77
    Startrek409 (freeware)
  • George
    Zdravím, koupil jsem si kkl kabel a byl k tomu fiaat ecu scan, ale ten u 16VT umí jen abs a airbag. Poradáte někdo jaký program supportuje i jednotku motoru? Děkuji