Jaká přední ramena?

  • Kuba
    Ja mam nachystane uz dva roky predni ramena Meyle. Mam v planu je tam dat s celou zrenovovanou napravou a jeste jsem se k tomu nedostal :D Chybi mi dolakovat pruziny, nakoupit tlumice, brzdy a nechat zrepasovat rizeni. Pak to nahodim jako komplet :) Takze ja se rozhodl pro znacku Meyle, co vydrzi nevim,ale s mym najezdem do 2000km za rok to stejne nemusim resit
  • sebo 1.8 16V
    chcem dat robiť go predných náprav . Co je treba aby to dlhšie vydržalo? Niečo ako veľká opravná sada naprav nieje?
  • Ravel
    http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/rameno-zaves eni-kol-lemforder-lmi-26761-02/
  • Coupe20VT PLUS :-D
    tak moogy po 30 tis čepy KO, silentbloky jsou netknuté... takže už jsou doma připravené LEMFORDER, tak uvidíme, recenze mají docela dobré, k těm MOOG je důležité říct, jké byly ty km... naše silnice + velká kola + nízké gumy + podložky + upravený výkon + tvrdý podvozek.

    takže za mě hodnocení dobré.

    jeden důležitý poznatek, dal jsem minulý týden nové čepy TRWE JTE 1036, a jen tak pro zvědavost jsem si sundal manžetky než šly na auto a jeden čep troška grafitky, druhý čep ještě méně obyč mazacího tuku LV2-3, tak jsem je vymyl, napumpoval pořádnou vazelínou tak uvidíme. Potvrzuje to tu myšlenku, že není účel aby ty díly vydržely, ale kupovat a kupovat...
  • Denis 1,9 JTD:(
    Vema mi odešly po 20000m km na bravu, teď mám MOOG a zatím v pohodě...
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    rema netušim,ale vema prej dobrý
  • Coupe20VT PLUS :-D
    čepy jsem zkoušel, a zatím jsem nenašel způsob, jak ho rozebrat, abych ho zase dal do kupy... ale nevzdávám to...
  • ByTOP
    Má někdo zkušenost s ramenama od Italské firmy REMA???
  • Warhol
    nebo febi
  • Vojta
    Takze to nej co jde momentalne sehnat v normal autodilech bude pravdepodobne ten Moog ze?
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    od TRW ani čokoládu. co jsem od TRW namontoval na lancii kappu to šlo brzy do kopru. To co pustí TRW do druhošky je sračka. to co montuje do prvovýroby je kvalitní ale k tomu se dostaneme pouze v origo dílech. Už je na čase aby někdo šikovný začal repasovat ramena z pořádného silonu :-)
  • Vojta
    Uz nekdo overil,zda jsou lepsi ty Moogy nebo Trw?
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    já si tohle myslim už dávno a proto většinu věcí beru origoš. stojí o pár % víc a vydrží min10x tolik což je matematicky pekelně znát
  • Milda20vt
    caute tak a mne kto poradý. nechal som vimenit komplet predne ramena,cepi,tycky st. a silenbloky st. a to ma poser ked idem normalne tak vsetko ok ale akonahle zoslapnem plyn tak sa ozvu hrozne rany. a naco som prisiel my asi nikto neuvery na spolujazcovej strane my chyta poloosa o rameno nejaka rada??? nad uchytenim ramena je akurat kloub a on o to skrta.
  • Feki
    Jak rika Marcel,delame hadice,a kdyz jde zakazka pro Audi treba,musi to byt top qalita ale jak je to zakazka pro nahradni dily-Behr nebo Valeo(i kdyz Valeo ma taky vysoky naroky na kvalitu) tak je ta kvalita o poznani mensi i kdyz jde o totoznej kus vyrobenej ve stejny fabrice..
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    všechny firmy to uměj udělat dobře,ale žádná to neudělá. to že třeba TRW montuje spoustu dílů do prvovýroby je krásný,ale ty díly nikde jinde než u značkových dodavatelů nekoupíte,je to ona vysněná první kategorie! Na 20vt nejsou k mání krajní řídící čepy od trw - jako-by je nedělal. Jenže origoš od Fiata přijdou právě TRW. Je to hra na blbce a hlavní roli hraje zákazník
  • Fugasik
    Cejtím všecko možný když jedu...a hlavně když zakvedlám s kolem tak ty čepy jsou ko...a přelisovávat to nemá cenu.Celkově mi ten předek plave a mám zevnitř sjetý pneu (geometria byla ok).Tomu plavání možná přidávaj i tlumiče-jsou už taky zralí na výměnu ale "no many no funny"
  • Alejandro
    fugasik: a tobě to dělalo co??:P
  • Fugasik
    Já koupil ramena VEMA cca 1400kč jedno a budu teď měnit společně stím silentblokem co je svisle v rameni jen doufám že nebudou v loji i ty na stabilizační tyči..:/
  • Alejandro
    tyjo, tak to vypadá že se mi problém podařil nečekaně vyřešit.....ale už jsme se málem nechal překecat v serisu, že si musím nechat vyměnit obě ramena:))) Zajel jsme na STK na test, kde celé auto roztřásli a zjistili, že 2 šrouby co drří pravé rameno jsou uplně povolené a zachvili by vypadly-tak jsme si oddychl, jen je docela smutný, že na to nepřišli v tom servise kde jsme jim to říkal a předělávali mě výfuk, takže měli auto nahoře a ty šrouby tam už od oka uplně plandaly na konci závitu povolený...Takže až budete mít auto divoký na rovinkách a při přidání plynu v malé rychlosti, jděte na STK bude to mnohem levnější než měnit ramena, dokonce technik na STK za to ani nic nechtěl:)JInak ty povolující šrouby vysvětlují i pozvolné zhoršování, které jsme pozoroval...no a do toho mi ještě zjistili velkej odklon kol, prý už tak velkej odklon dlouho neviděl:)tak musím na geometrii
  • Coupe20VT PLUS :-D
    to je o zkušenostech... každej si jede tu svojí značku a každému vyhovuje něco. já to každopádně neuvádím jako nejlepší z nejlepších na světě. Jen sem napsal svoji pozitivní zkušenost...
  • Honza
    stále mi to nic neříká... take jedu TRW, ATE a nic jinýho neřeším:)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=16&


    tak tady je pro porovnání cen... vim, že cena neni všechno, ale já jsem prostě s těmito díly spokojenej na 110%
  • Coupe20VT PLUS :-D
    MOOG je zkratka pro FEDERAL MOGUL
  • Honza
    MOOG neznám ( pár vymlácenejch kuláků již ale proběhlo..), ale TRW je náš největší konkurent ve výrobě prvovýrobových dílů od brzd po nějakej vypínač.. což mluví za vše..
  • Alejandro
    děkuji krosmene, dám tam tedy to TRW
  • Coupe20VT PLUS :-D
    já si zase propaguju MOOG. cena sice vyšší, ale zato kvalita. TRW je samozřejmě taky jedna z TOP značek...
  • krosmen20VTPLUS
    Optimal 1297.- kus,febi bilstein 1752.- kus
    TRW 1836.- dával jsem je na 400PS 20VT a drží jak vzteklý.....zřejmě jako je častou praksí vám naúčtovali TRW a namontovali něco jinýho :-)
    delphi- 1521.- kus
    Výrobců je hodně a zrovna ty TRW bych bral jako nejlepší.....
  • Alejandro
    džanek: podle čísla to nepasuje,ale to ir nové stojí 1500,-kus,to je dost levné,vydrží to něco?:)))
  • Džanek
    tady nekdo prodava za priznivou cenu, ale nejsem si jistej jestli pasnou i na 20VT...
    http://www.italiancars.org/fiat/diskuze/index.php? msg_group=2&action=show&id=197945
  • ZdenysM.L.
    Ted si nevzpomínám jestli je výměný jen čep zvlášt.
  • ZdenysM.L.
    Al: tak vyměn obě , ale né za TRW .
  • Alejandro
    zdenys: v servisu si myslí, že je to spodní rameno kaput....ted si to zvednou a zkusí tyčí...jinak nevím jak poznají jestli je silentblok nebo čep OK.....čepy byly měňený loni....to lítání zestrany nastranu je strašný-to zezadu musí vypadat občas jako že mám hodně popito asi:)))
  • ZdenysM.L.
    Alejandro: a máš kaput co ?čep nebo silenbloky?
  • ZdenysM.L.
    TRW jsou tak za cca 1250kč - 1ks.
  • ZdenysM.L.
    Taky mi tom plavalo při malé rychlosti.
  • ZdenysM.L.
    Ale prd správně je 10 000km :-))
  • Alejandro
    zdenys: taky jsi to měnil kvuli tomu, že se blbě držel přímý směr ve velké rychlosti a při plné akceleraci a při rozjezdu z místa občas prasknutí???
  • Alejandro
    no jako předchozí majitel loni měnil ramena i čepy, to mi potvrdil můj mechanik na jaře a ještě se divil že do toho před prodejem cpal tolik peněz....tak to odchází z té druhovýroby asi pěkně rychle...
    Zdenys: na kolik tě to TWR vyšlo? já mám na těch svých najeto tak 10 000km a kaput
  • Coupe73
    Tak 100tisíc není špatné :-D
  • ZdenysM.L.
    Daval jsem nové TRW po cca 10 0000km na jedné straně vymačkáné silenbloky.Tak si to přeber a to mám 1,8 .Jezdím normálně ,ale silnice jsou ko.
  • Alejandro
    ahoj, kdysi jsem tady psal, jak se mi těžce drží směr na dálnici ve vyšších rychlostech, poslední dobou jsem měl tyto problémy i při plne akceleraci v menších rychlostech. Nakonec to vypadá, že je přední rameno v háji (navíc se mi sjíždí pravý přední kolo dovnitř a při prudkem rozjezdu nebo točení se ozve jakoby klepnutí...). Ani geometrii mi nedoporučili ten udělat. Navíc mi řekli, že nemá smysl kupovat na 220 konový auto ramena z druhovýroby,že tam jezdil nějakej maník je měnit po měsíci 4 krát a že mu vždy odešli....mám si koupit prý jen originální za 5000,- jedna strana.....Co si o tom myslíte? Je to fakt předníma ramenama?muám strach že nechám udělat předek za 10000 a pak to budou zadní nebo silentbloky,nebo buhvico.....