leštění plexi u světel

  • sebo 1.8 16V
    ten starý silikón na plexi v svetlách nechávate?Keď nie čim to ide bez poškodenia svetla dole?
  • Tommy Angelo
    díky pole...
  • POL 20VT
    přímé letní slunce na 30min. a šlo to samo, troubu bych dal na max. 50-60C°..zevnitř se to kotoučema ani pastama neleští, maximálně okenou a měkým hadrem!
  • Innocento
    Tak to jsem mél štěstí :-)
  • _ACE_
    Pozor některá světla asi novější nejdou rozlepit teplem,je tam něco jako silikon.Rozlepit tohle světlo je strašná práce,musí se to po kouskách vydloubat.Při lepení zpět doporučuji použít černou náplň do tavný pistole aby to šlo příště rozebrat teplem.
  • Innocento
    Já to rozdělával fénem. Byla to nékolikaminutová záležitost.
  • cigarko
    já sem si při prvním rozplepováním připekl plexi o topnou spritálu v troupě :D stačila 1sec a už se to roztopilo a bylo to v piči.. naštěstí je to v místě kde to člověk přehledne a tolik to nevadí
  • Feki
    Lestit zvenku,zevnitř nemá to plexi co dojebat..Zevnitř jen pečlivě otrit/umyt..Jak postupovat je v sekci Rady a Návody..Troubu rozehrivat jen o něco málo víc než je teplota na přímým slunci..Jinak toho leštění se nebojim,ale toho rozlepovani a slepovani,to bude mrd*cka..:( Plus to budu strikat do lesklý černý..
  • Mertix
    Ty světla dle návodu dou vyleštit v pohodě, zatim to mám rok a půl, jen sem to umyl jarem a vzal tempem, ale výsledek pořád stejný, občas to stačí vzít silikonovym olejem, nebo něčim nahoře přetřít...Nepovedlo se mi to teda uplně profi, ale lepší než předtim :)
  • Tommy Angelo
    hele kluci jak sundám ty plexi ze světěl,a jak je vyleším vrtačkou tak mám leštit asi z obou stran že? a jak je budu mít lesklý tak mám poslat jenom sklíčka na potažení nebo celá světla už pak složená?půjde to vůbec poštou poslat do ty firmy? aby mi to pak přišlo zpátky,nebo nejlepe někomu to poslat z klubu kdo to tam má blízko do te firmy co potahuje světla,a tomu dotyčnému pak poslat nějaké díško že se postaral to tam dopravit a poslat spátky?jste tady někdo????kdo je ochoten to tam zavét moje sklička nebo celá světla? :)
  • Tommy Angelo
    kurde mě čeka to same a ktomu ještě trouba abych je rozlepil a vyčistil nevíte na kolik troubu zahřat?aby se mi ty bulvy nepromáčkly směrem dolů :D a jakým lepidlem to zpátky zalepit?červený silikon bude asi blbost že :O
  • Feki
    Jo ale člověk co si koupi za 350,- sadu na leštění světel nebo dokonce potřebný věci uz ma doma a udělá si to,tak je stačí jen potahnout a trada..Ja do toho půjdu..Ale nevím kdy,mam bobky z toho..:)
  • Feki
    Psal jsem za 600,- potahne světla na počkání..o leštění jsem nepsal..tím po leštění bylo myšleno az si to vylestite nebo necháte vylestit tak pak aby to mělo smysl tak to nechat potahnout..;)
  • jardast
    chápu to dobře že cena je za vyleštění i potáhnutí??
  • Jelo
    http://www.profirenoplast.cz/
  • Feki
    ...pro přesnost- jde o čirou ochrannou fólii..
  • Feki
    Kdo by mel zajem po tom leštění,jsem v kontaktu s člověkem co děla s foliema a říkal ze za 600,- potahne obe světla i na počkání..Je potreba ale tak týden dopředu dat vedet..Ale myslím si ze cena hezká..
  • Elkar
    autokelly prodává i mlhovky originál. na druhou stranu, fungl nový jsou prostě fungl nový.
  • Milda
    co takhle kdybych to zkusil přeleštit leštičkou a perličkou?
  • cigarko
    http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;144765;146519;153033;5516746;5515574;5515575;5515576|CT=4|PCT=16|CUR=0|FT=fiatcoupe|PGS=20|PT=0|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|LNG=0|

    je to tak, autokelly je fakt prodava :D za lidovku ;D
  • Džanek
    kdysi sem videl v auto moto a sportu test svetel a svetylka z coupe obsadily druhe misto od konce:) Takze to asi nebyl zadnej vohen ani za cerstva:D
  • Innocento
    To je taky pravda :-)
  • Innocento
    Myslim si, že by se daly za 8.000,-/pár sehnat, ale určtě ne, když do toho půjdu sám :-) Chtěl bych totiž svítit a ty paraboly budou mít taky dost za sebou, takže to přeleštěnym plastem moc nezachránim. Záleží holt na stavu každýho světla. Takový nový světlo s xenonovou sadou...to by musel bejt šajn jako kráva :-) Chápu, že od takhle konstruovanejch světel nemůžu čekat zázraky, ale lepší to bude určitě :-) Přijde mi to jako smysluplná investice.
  • POL 20VT
    Turok: jo souhlasím, je to ale kdyby. Jen jsem chtěl upozornit, že tohle na STK neprojde. Když si člověk spočítá co by stála taková přestavba, bylo by určitě lepší si trochu přihodit, a koupi rovnou nová. Pokud si to někdo bude nechávat dělat na zakázku, koupit zbrusu nová bude rozhodně levnější. Jednou jsem na STK vzbudil pochybnosti a borec si šel ověřovat do katalogu jestli ty světla v kapotě mám legálně, do tohodle bych určitě nešel, ztráta času a peněz..
  • Turok
    JohnDi aha tak to já mám dvě s tím zeleným ale tuhle zrovna nemám.
  • Turok
    Pol samo sebou ale kdyby tohle bylo origo z fabriky tak co můžou cajti a stk??? políbit si p..... :)
  • Feki
    JohnDi: posli mi nejaky hezky udelany kousky na mail: tejkllukas@seznam.cz
    ten zelenej je zajimavej,jestli mas i podobny,neco mi tam foukni..;) dik
  • Pegas77
    novinka v auto kelly svetla na coupe se zarovkami a motorkem kus 6200 s DPH
  • POL 20VT
    na eperu bylo snad za 16000 jedno:), pak někdo psal, že by sehnal za 8.5 kus, pak byla možnost za 4800 bez DPH jedno světlo, no, přijde mi, že za desítku moc zájemců nebude, rozhodně by bylo pořád nejlepší možnost i když drsná jen plexi za 5 nebo méně:-) já osobně bych do světel za 10 nešel, a to mám asi největší důvod je koupit, raději to ale každý rok přeleštím, což samo stojí taky za ...
  • Innocento
    Nechtělo by spíš víc lidí vzít novou sadu celých světel? Myslím si, že to až taková šílenost neni. Poslal jsem někam dotaz, co se dá udělat s cenou, když se veme víc párů - zatím se prověřuje u výrobce...
  • Innocento
    Hlavně to asi nebude svítit o moc líp, než ty bludičky, co tam máme :-) Myšleno třeba po roce provozu.
  • POL 20VT
    nechci nikomu kazit naději,ale legálně na STK a ani u policajtů co někoho stopnou, řešením co má zelený níže vyfocený enterprise, nemá šanci projít, legálně neprojdou ani dodatečné úchyty kapoty
  • Turok
    jj to je vůbec bych se nezlobil kdyby takhle vypadala nová generace :)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    to zelený je docela cool.
  • Turok
    JohnDi máš víc fotek toho zeleného? pošli mi to na maila. Dík
  • Pietro-Scuderia Italia
    Nema cenu to zijstovat kdo by to vyrabel.Nikdo to nevyraby,pokud nebude mit navratnost jista.u nas lidi taky cistej svetla na coupe.
    ja znam reditele ty firme http://www.negribossi.com/Default.aspx?LN=en-US
    On rikal ze se to nevyplati,ani mala firma by do toho nesla.
    oni vyrabej stroje na zpracovani plasty,injektaze atd.prodavaj ty stroje i valea.
    Maj dokonce sidlo i ve zline naproti tesco,tajmac.

  • POL 20VT
    Pro Valeo to není kšeft,to už je dávno ověřený i lidma z jiných zemí:). V těch autech nejezdíme jen my v čechách. Je třeba zaplatit stroje, matroš, spoustu lidí od výroby až po distribuci, za tisíc korun za kus to Valeo a ani asi nikdo jiný vyrábět pro pár desítek aut nebude, dost naivní představa. Když si každý spočítá, co stojí jedna forma, provoz strojů a spousta lidí, co to budou vyrábět, není šance, aby to stálo pod 1000kč. Je to tak dva roky, co se mělo něco uskutečnit a cena byla stanovena 2,5 za kus aby byla nějaká návratnost..:)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    to je furt super cena, za to, že zase budem "svítit"...
  • Feki
    To by šlo ale o to ze by ta cena musela být tech 600,- což podle me rozhodne nebude..Podle me tak 1000-1500,- za origo kus od Valea..Vzhledem k cene za cely světla..
  • sebo 1.8 16V
    cenu do 50E za obe si myslim ze je predajna pre viac ludi ako 20 az 30 ludi .Ak by sa podarilo zohnat formu "druha vec kde sa tie plexi vobec robily " ci este nejaka forma existuje.Valeo svetla robit mohlo ale plexi mozu mat uplne ineho vyrobcu
  • Coupe20VT PLUS :-D
    tak zkusíme VALEO oslovit, ať nám prodají jen tu formu... :-D a můžou pak vyrábět světla bez plexi a my jim na to budem ty plexi prodávat... :-D
  • Džanek
    V tom ze jde jen o jednu konkretni cast svetla muze byt samozrejme taky problem. Tim ze se v jejich puvodnich vyrobcich bude rypat kdekdo.. riskuji vlastni povest, jelikoz kvalita takto "opravenych" svetel muze byt kolisava:)
    Problem bude ale i najit kontakt na nekoho kdo tam o tom muze rozhodnout a taky a to spis v objemu o ktery pujde. Odhadoval bych, ze pri cene max kolem 600kc za 1ks plexi o to bude mit tady zajem tak 20-30lidi..
    Problemu docela dost:D ale za pokus nic nedame.
  • Feki
    Kazdopadne je to asi bezpredmetny,pac je to jako se svetlama od Helly..Chces je?Tak caluj a je fuk ze bez znacky by to stalo cely litr,je to ta a ta znacka a i to blby plexi bude solidne zaplaceny a zase za castku nad kterou tady lidi mavnou rukou podle me..
  • Feki
    Fiat Coupe Club Czech Republic..Odpoved Valea: to je kde?
    :D
    ja to klidne zkusim,kazdopadne koupit jen tu urcitou cast bude asi dost problem si myslim..Vite jak..Jsou lidi co strojove vyrobi plexi,lidi co vyrobi plastovej spodek,poslou to dal,lepi se to atd atd asi to bude problem odebrat komponent v polovine stadia vyroby..
  • Coupe20VT PLUS :-D
    to bych viděl jako schúdnější... ale oslovit je jménem celé téhle naší společnosti...
  • Džanek
    pak je tu jeste moznost oslovit primo VALEO s dotazem zda by nebylo mozne objednat pouze ta plexiskla. Problem ale bude to, ze je to korporace jako prase a tutiz nebudou mit zajem ztracet cas se soukromym subjektem a bavit se o kseftiku v radu max. nakolika tisicu ecek:/
  • sebo 1.8 16V
    Presne problém vyrobiť kvalitnú formu Ale tiez zistiť cenu akú by boli lúdia akceptovať a počet tých nadšencov ktorý by to kúpili
  • Torkey 20VT
    amadeus, bavil jsem se s člověkem, který je odborník z oblasti vstřikování plastů včetně výroby kopyt..ten atypickej tvar je brutus, ale dá se to zvládnout.
    1. 3D scan - je potřeba vzorek, který není deformován (musí se navíc počítat se smrštěním plastu při chlazení, čili zvětšit model)
    2. hrubá výroba kopyta na CNC (pětioska myslím)
    3. ruční doladění kopyt - musí leštit zaoblení ručně pořád a pořád dokola (obě strany,vrch a spodek), až se povrch bude lesknout jak psí kule, aby nedocházelo k lomu světla, nějak se to měří, knowhow neznám a je pro mne tajemstím
    4. výroba celého mechanismu šitého na míru kopytu a vtřikování

    5. náklady jsou až příliš vysoké.. kdyby to bylo do 200k, tak se na výrobu vrhnu.. ale bohužel
  • Elkar
    FAIL :D
  • amadeus69
    Jelikož jsem to tu asi před půl rokem sliboval tak jsem napsal poptávku na cenu asi do pěti firem, které se tímto přesně zabívají.
    Přesto že všechny firmy prezentovali to že dokážou vytvarovat cokoliv, ze všech mi přišlo negativní vyjádření s tím že tento tvar světel nedokáží vyrobit :D
  • sebo 1.8 16V
    ale ono to ide urobit formu podla orig a myslim ze by bola aj slusna cena a myslim ze by vosla do 1000 korun pre obe
  • Coupe20VT PLUS :-D
    to už tady bylo... pán sliboval, ale nikdy nedodal...
  • sebo 1.8 16V
    hm ak za 2 1 000 no ok ale ak za jedno je to prehnane
  • hona20VT
    Náhodou jsem narazil na tohle:
    http://autobazar.hyperinzerce.cz/auto-tuning/inzer at/3078357--pozor-nove-plexisklo-na-svetlomety-fia t-coupe-nabidka-stredni-cechy/
  • cigarko
    a kde se pohybuje cena takových pěkných plexi ? bez světel...
  • JardaITC
    Zatím to drží, jsou tam jedno léto a jednu zimu, vypadaji furt stejně.
  • Torkey 20VT
    já se o výrobě informoval, jak ohledně kopyt na levou a pravou stranu, tak tlakové lití ... investiční náklady značně vysoké, aby to nebyl bastl..
  • cigarko
    JardaITC: to vypadá moc pěkně, folie ti na tom zatím drží ?
  • cigarko
    zkusím se tam přetáhnout po zkouškovém, já mu říkal že po pěkných plexi je docela hlad ale už jsem to potom nějak nedotáhli do konce. tak uvidíme
  • Feki
    Jn zkuste nekdo nekoho pohonit..Myslim ze kdyz to bude za rozumnou cenu,hodne lidi po tom pujde..
  • Coupe20VT PLUS :-D
    to je vůl ten známej. vždyť jen tady na foru by měl zlatý důl...
  • POL 20VT
    vyrábět nové plexi mám už dost dlouho domluvený:), bohužel dotyčný se k tomu moc nemá, takže čekám a každý měsíc urguju..:)
  • JardaITC
    světla jsem leštil vrtačkou s hadrovým kotoučem z hornbachu. Potom jsem to nechal potáhnout folii.

    http://www.glassgarant.cz/

    http://italiancars.org/fiat/diskuze/pictures/pict_ 20100806_132656.jpg
  • Coupe20VT PLUS :-D
    těch pokusů o výrobu nových bylo už víc. ale bohužel nikdo to nedotahl do reality...
  • cigarko
    Feki: na piču, všechno druhý konec republiky...před zimou se mi jeden chlápek nabízel že by začal vyrábět nové, jestli by o to prý byl zájem. zkusím zjistit co bych chtěl za jednu sadu.
  • Feki
    Je to jednoduchy..Dej to nekam kde se tim zabyvaj..Hele ja po 10ti minutach na netu nasel asi 3 firmy kery se tim zabejvaj,tam ti to udelaj no a pak koupis cirou ochrannou folii,taky se da sehnat v klidu na netu a tou ty svetla potahnes..A je vystarano..;)
  • Fugasik
    Někdo tu mluvil a jakési folii....
  • sebo 1.8 16V
    hm jedine ak si urobíš odliatok a dáš čiste sklo Je to plexisklo to môžeš len stále udržiavať leštením .myslím že aj normálne sklo by malo po určitej dobe poriadne škrabance
  • cigarko
    leštící sady jsem už zkoušel, měsic to bylo dobré a pak zase na piču. potřebuju to jednou pro vždy vyřešit :D
  • Fugasik
    good to dělal perličkou (dštská zubní pasta) a jinak to byli nějaký leštící sady z baumu
  • cigarko
    nenene, někdo to za pár stovek leštil s pozitivním výsledkem. jenže už nevím kdo to byl /:
  • Kubajz20VT
    Myslím že to zkoušel každej po svým..:-) ;-)
  • cigarko
    někdo se tu tím zabýval tuším, máte někdo kontakt?