Diagnostika

  • Pete
    Zdravím všechny,prosím potřebuji pomoc kleknulo mi moje kupátko 2.0 20v nejde nastartovat vyzkoušel jsem co se dalo bohužel u nás v okolí velmi liknávý přístup v autoservisech bez ochoty.Potřeboval bych diagnostiku kdo má v okolí Olomoucka kdo by byl ochoten vše zaplatím.Děkuji předem moc.muj mob 776570206
  • von Raven
    na vistách je to trochu porod, ale taky by to mělo dostat to co je na cd a ne co si to samo najde nabo samo stáhne
  • xtryme
    tak já mám auto verzi 2000+ ta má airbagy aj v sedačkách , no koupil jsem si jen usb konektor na aukru za 350 Kč, byl to kabel co se používá na škodovky a tak pak jsem si vyrobil redukci napájel jsem tam kabílky použil koncovku z lambda sondy krapet jsem jí upravil koupil jsem si krokouše co se dává na baterku a funguje to vše 100% hodněkrát mě už pomohla.
  • Pegas77
    xtryme a jaky verze Coupe to umi nacist? jak si to vyrobil?
  • xtryme
    Připojoval jsi to na kabel u spolujezdce =) ? já mám ručo vyrobenou diagnostiku a načte mě to uplně vše =) používám ECU Scan
  • LUKE 1.8 H8C
    to Raven : Napíchnout se na řídící jednotku není problém, akorát se mi nedaří připojit na airbag. Není v tom nějaký fígl, nebo je třeba jednotka KO. Svítí mi na palubce pytel, tak bych to chtěl vyresetovat.
  • Yaris45
    Je to obd2 kkl kabel a na redukci na ten 3pin mám vyvedeno ven jak plus tak minus. Jinak instalaci ovladače si udělal komp na vistach sám z webu takže myslíš ze bude chyba v tom ?? Protože nastavení komunikace mám správně to jsem kontroloval
  • von Raven
    1. obd kabel je to kkl nebo can? Kkl stojí asi 300,- can několikrát tolik.

    2. 3-pin fiat - to ej jen obyčejná prodlužka a tam nemůže poznat že chybí. Důležitéje, že nemá +12V v zástrčce, ale má samostatný červený kabel co se připojí na +12V na baterce

    3. instalace - strčíš do kompu a pokaždé pak musíš do stejného usb - nejdřív chce instalaci převodníku usb a pak instalaci usb na com. Obě zvolíš ručně z cd.

    4. jednotka - jak který model - většina má konektor u spolujezdcova tlumiče, některé za motorem mezi dvěma stěračema s připojeným něčím a to se musí rozpojit, některé myslím v nabídce nejsou

    5. fiatecuscan nastavení hlavně portu a latence musí být stejné jako v nastavení hardware ve widlích

    6. pak už to je jen o tom, kdo sedí za kompem :D
  • Yaris45
    zdar lidi tak sem si koupil kabely na diagnostiku klasickej obd2 vag a 3pin prechodku na fiat , stahnul jsem i fiatscan a kdyz to vsechno napojím a chci to precist . tak mi to vzdy pripripojovani napíše že nebyl nalezen 3pin at skontroluji nastavení nebo kabel . ale domnivam se že mám vše správně nevíte někdo kde je chybka ci co stím ?? už sem z toho bezradnej
  • von Raven
    diagnostika by měla zjistit všechny elektronické hodnoty které má k dispozici jednotka na kerou je napojena
    VT jsem nikdy nezkoušel, ale pokud je tlak regulovan mechanicky tak si diagnostika neškrtne, pokud tam jsou nějaké čidla, tak by měla, pokud nejsou taky mechanické hadicou až na budík :)
    zase na druhou stranu je to staré auto a debilní systém, který kopu věcí nekontroluje. Můžeš třeba otestovat funkčnost cívky, ale jen tak že tam pošleš impulz a uchem posloucháš jestli něco pleskne, pokud je po ní tak prostě impulz jde a jiska není, diagnostika nic neví, jen poslala impulz a tím to haslo, takže asi tak
  • Jirka
    Asi pitomy dotaz. Zjisti ten kabel i tlak turba a podobny blbustky?
  • _ACE_
    napiš mi mail
  • Milda
    nemáš odkaz na tu medicínu?mám pouze fes 2.6 a to už hodně staršího data.....
  • _ACE_
    Na http://www.fiatecuscan.net/ je verze 3.5 plně funkční s KKL a je kompatibilní snad se všema řídícíma jednotkama našich coupe,odzkoušeno na mé 2.0.20V.A je ke dostupná i "medicína" for registered.
  • Milda
    jj jak říká raven...zbytečně na aukru předražená věc. Jinak ten elm jede na 100% na 1.8 ale ted nevím co je to za verzi přesně. A kkl moc nepoužívám, tak taky nevim, jen na ten 20VT a fabiu jsem jsem ho použil.....
  • von Raven
    Ravel co mysliš že to je? To samé co na aukru 4x dražší
    ..............
    Milda tak jo možná máš verzi 1.4 nebo 1.5, mi ta moje 1.3 ani ránu a na ničem prom toho passata, kkl naprosto spolehlivě
  • Milda
    Elm327 mi funguje normálně s fiatecuscan na 1.8 na jednotce hichachi. Na 20VT jsem musel použit kabel vag kkl. Program to sám napsal, že vyžaduje tento kabel. Oboje zapojeno přes fiat 3 pin redukci. Tuším, že 1.8 mi ani nešla s kkl spojit...
  • Ravel
    http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop/14-1-Diagn ostika-italskych-vozu

    Není to tak levné jako na aukru, ale tváří se to docela seriozně.
  • von Raven
    LUKE jj ta podporující verze je tuším už rok a něco funkční, ale ikdyž tam píšou že to zvládá vag com kkl kabel a elm 1.3 taky tak mám oboje a elm jsem nerozchodil, vlastně mi elm fungovalo zatím jen jednou na jednom passatu a to ještě tak nějak nejasně, takže moje oranžovo černá verze elm 1.3 je prostě jen hračička, nejlevnější vag z aukra udělá lepší službu
    .....
    jinak tu 3 pin redukci řeším přímo u výrobce a oproti aukru, kde je nejlevnější za 360 s dopravou bych si myslím se mohl dostat na 250 s dopravou, dneska to jdu zase řešit a když se domluvíme, tak by mohly možná i být nějaké kousky tak do 14 dnů pokud by byl zájem
    sám jsem si jí natvrdo napojil a do vnitřku auta nechal jen čouhat klasickou OBD zásuvku
  • LUKE 1.8 H8C
    Koukám, že asi vyšla nějaká nové verze, která už to podporuje.

    to Raven : Nedíval jsi se jestli by to umělo spojit taky přes ELM 327 + 3pin redukci ?
  • von Raven
    kdokoliv, kdo má nejlevnější kkl kabel na skoda-vw group, redukci na 3-pin fiat a umí si stáhnout tenhle soft http://www.fiatecuscan.net/ takže i ty si můžeš koupit vlastní na aukru a celkově tě to vyjde na míň jak 1000,- i s poštou a máš jí nafurt doma. Hitachi na 1.8 to umí, sám jsem s tím dlouho zápasil, tohle to vyřešilo a zvládá to i motory v přechodu, kde je část auta verze 98 a některé díly ještě 97 (obvykle jednotky, které se netváří ani jako 98, ani jako 96)
    Pokud máš jakýkoliv dotaz, přečti si to co jsem tady napsal znova a znova a znova až to pochopíš, jinak těch témat na diagnostiku tu je hafo.
  • Yaris45
    Zdar lidi neni někdo v okolí Kralup nad Vltavou s diagnostikou na coupe ( hitachi ) co by byl ochoten ke mne přijet a zdiagnostikovat motor co na něm odešlo za el. Součástku . Samozrejmosti je ze se nějak vyrovname :)