videliste to? "elektrikari"

  • jardast
    Já už zažil hrát reprák se zapojeným jenom jedním drátem takže tohle je cajk :-D jinak fake..trik je ve vypínačích ;-)
  • sebo 1.8 16V
    Takže vysvetlená ilúzia :)
  • Pegas77
    vysvetleni co jsem dostal v modelarskem foru

    "ta baterie (nebo její konektor, záleží na verzi) obsahuje generátor cca na 13Mhz rozmítaný další generátorem, potom každý spínač má v sobě rezonanční obvod, který se sepnutím vypne(sepne) a tím se docílí že ta led dioda se rožne (mezi těma vývodama má cívku odpor, kondenzátor, záleží co zrovna použije) vše SMD a zakápne červeným lakem na nehty"

    odkaz na neco podobneho
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detail page&v=mzDTZuFJYX4#t=24s
  • sebo 1.8 16V
    Coupe20VT PLUS
    Ani nevysvetli ale funguje to :) Je to ako z neónkou tiež ti pôjde aj na 2 drôty normálne sa dávajú 4 na výstupe meniča je dosť vysoké napätie tam na štart výboja toho plynu stačí :)

    Warhol
    Keby to nebol vypínač "je jedno čo by to bolo " čo to bude meniť ? V čisto v sérii zapojene ledky nejdu ovládať samostatne podla toho videa sú v čistej sérii a ovládať každá zvlášť ide :)
    Je to ilúzia ale neviem ako to urobil :)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    kdysi jsem měl na autě neony (ne LED) a tam bylo trafo a 4 trubice zapojené do serie. než jsem sletoval poslední spoj, tak jsem si je omylem zapnul a oni svítili...


    rozpojený seriový okruh a ono to svítilo. do dneška mi to nikdo nevysvětlil, ani elektrikáři...
  • Warhol
    a jsou ty vypínače opravdu vypínače?
  • sebo 1.8 16V
    Keď to zapojíš ako on budu svietiť všetky ledky ak budeš mat zapnuté všetky vypínače "poloha 1" ak vypneš ktorý koľ vek všetky zhasnú .
    Podla jeho zapojenia nejde ovládať každú ledku zvlášť !!!!!
    Ale ako to ten macher urobil na tom videu neviem :)
  • krisz
    Jediné vyriesenie to vyskusat a potvrdit ze to funguje,asi cez vykend to vyskusam ale urcite to nebude fungovat :D
  • sebo 1.8 16V
    neviem :) Ale zaslúži medailu .Malo by sa mu hovoriť iluzionista :). Viac ludi mu tam písalo nikým nekomunikuje :)
  • Morris_3nec
    No jasně, ale jak to teda natočil ? když celý ten obvod zvedne do vzduchu a je to vážně zapojené do série, jediné co by nemuselo být poznat tak je polarita těch diod, ale kdyby byla jen jedna obráceně taky by to nesvítilo vůbec. Tak jak to teda mohl technicky udělat aby to fungovalo tak jak na videu ?
  • sebo 1.8 16V
    Už som sa zľakol že som sam :)
  • krisz
    To je fake to neni mozne,ked jeden tlacitko je na 0-e tak to neprepusti prud,a seriove zapojene diody musia svitit naraz...FAKE!!!
  • BukineQ
    to je nas asi vic protoze teoreticky to je blbost kdyz je to v serii.no i prakticky to je blbost :)
  • Morris_3nec
    No ja z elektra taky maturoval ale tohle mi do hlavy neleze
  • BukineQ
    tak to ja se vracim na ucnak :)
  • sebo 1.8 16V
    http://free.zoznam.sk/video/Elektrikar-1348253601

    však je to Fake inak idem znova do školy