Johny 20VT 370PS - videjka z akcii

  • Johny
    Tak je na predaj pekne vybielený :-D za posledné dva roky podľa mňa na tom nabehol tak max 1000km takže všetko je stále ako nové, už by som rád ho videl na cestách a letiskách a okruhoch kde patrí, kúpte ho už niekto B-)

    Auto.bazos.sk/inzerat/52009396/Fiat-Coupe.php
  • marcin

  • marcin
    :-)
  • Johny
    Autosalon v Budapešti 2013

  • amadeus69
    Naprosto dokonalý projekt, Johny fakt ti fandím a doufám že neusneš na vavřínech :)
  • Johny
    vačšina veci na aute čo mam má dovod ak nie funkčný tak aspon optický :-) V kapote mám bočné vyduchy takže aby nahodou netiekla voda rovno na filter preto tam je.

    Tie kryty su inak: plastická doska, najprv šablona karton, potom vyrezanie na porexku, tu pekne poohýbať teplom a olepiť carbon foliou, za pár korún to je a je to fajn. Už iba upevniť a hotovo.
  • kisik
    Perfektně udělané . Kryt na filtru má důvod ?
  • bubAk_
    pozakryvat ty kabely atd :)
  • bubAk_
    pekne udelany ty kryty :) jak si je delal? vypada to vaznedobre :)
  • Invi
    Tohle je špička, o tom žádná.
  • Ravic inesperto
    Johny ...moc moc pekne.-)
  • Johny
    Ešte nové navleky na hadice, káble, upratať to tam všetko, uhladiť a budem spokojný.
  • Johny
    Ten bordel mi tam už fakt začal vadiť, tieto kryty pekne uhladia ten motorový priestor. Mám tam dve sady HID sád a to je kablov fakt vela a nieje kam s nimi.
  • Johny
    Pomaly ale isto upratujem pod kapotou
  • Jan Paukovic20VT
    Tak taky gratuluji ja us mam doma spunta taky, od srpna tak se tes je to radost.
  • marcin
    gratulujem,nech robi len radost :-)
  • miro20vt
    A samozrejme gratulujem nech roby len radost
  • miro20vt
    Mali si uz urcite brusi zuby kedy ocovy ukradne kluce a poriadne prebehne cuopeka
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    gratuluju, začíná nová etepa tvýho života tak ať se vydaří :-)
  • Johny
    včera 15.11.2012 som sa stal najšťastnejším chlapom na svete, mám syna !!!!!!!!!! Martinko ma 2800g 51cm.

  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    s gumama 215/40x17 by jsi při 280Km/hod byl těsně u omezovače,290 už bys neměl s 5ti kvaltem dát pokud máš původní omezovač v 7tis ot.
  • krisz
    Mne napriklad u 16vt budik ukazuje o 10km/h menej ako GPS do 160km/h,ked som isiel podla budika 200 tak GPS uz ukazoval 216km/h...Potom som vymenil budik dal som z 1.8-ky a ten budik ukazuje o 10km/h vic ako GPS,pneu som mal 205/55/16...Ale inak ked som sledoval bravo,vectra,fabia atd. kazde auto ukazuje min. o 6km/h vic ako GPS...
  • Johny
    Podla budikov, bohvie kolko je skutočná, OK poriešim to nabuduce, požičiame daky dobrý telefon alebo navigaciu. Gumy mam vpredu 215/40 R17 s dobrým dezenom na 7" širokých diskoch. skreslenie je tým pádom 1% od 205/50 R16. Neviete nahodou kolko je fabrické skreslenie tacháča ?
  • Scoupe
    tu rychlost meris podle GPS enbo podle budiku?
  • Johny
    dnes som to bol trošku prevetrať na dialnici. trochu ma znervózňovala kontrolka vstrekov pri rýchlosti cca 240+ ked sa niekedy rozsvietila, volal som aj s Phobom že čo a ako, že to tak robieva a že ani on nevie prečo, aj na videu čo hodil Dolphík začne svietiť, tak som naložil kamaráta na palubu a išli to prebehnuť. Mám na palube budík čo meria bohatosť zmesi od AEMu aj s lambdou širokopásmovou takže výsledok takýto: rozsvieti sa to ale nič sa nedeje, bohatosť zmesi je rovnaká. Išli sme 280, potom sa začal približovať väčší počet aut ktoré už predstavovali riziko tak som musel ubrať, typujem tak že 290 by to išlo v pohode, mám 5kvalt, zišla si 6tka ale neviem ako je to tam s tými ložiskami, pretože už teraz mi z prevodovky lezu kadejaké zvuky ked uberiem plyn a brzdím motorom :-) video nemám ale niekedy nabuduce skusime tu maximalku aspon 290 a natočím si to :-) dufam že to nebude posledné video v kategorii kompilačka nehôd :-)
  • Johny
    https://www.youtube.com/watch?v=lmX7CRh3AwE

    už je oficialne video z Autoslalomu. Môj trápny xsixt je cca v 4:20 :-D
  • Johny
    Takto to začalo :-) Celý projekt vyšiel tak na 350€, celkom dobre investované peniaze, čas samozrejme nerátam :-)
  • Johny
    19" tky na fiatku? No problemo :-)
  • Johny


    tu ju môžete vidieť naživo :
    http://goo.gl/maps/2bDLh
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    škoda že to neudělali transaxl, to by byl jinej pocuc :-) auto je to překrásný ale nebezpečný, ital moc dobře věděl proč tam dal malý turbo aby to nešlo čipovat :-)
  • Johny



    RALLY SHOW DOLNÁ STREHOVÁ, prvá moja akcia na coupečku, bohužial roz..baný povrch, a vracáky 180stupňové, v kategorii som mal velmi slušné E30tky ktoré mali asi tak 950kg a 300PS :-) tiež to tam bolo cca 2-4 sekundy a tuším zemiaková. Ale na vyskúšanie to bolo OK.
    Zvuk sa mi páči, môže byť :-)

    lepšiemu podvozku sa nebranim ani kratšej prevodovke, ani predným vystuhám napravnice z 156GTA atd... atd... :-)
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    tak si s timhle pocitem dávej velký pozor protože až ti ukáže že jo, bude to rovnou na penál!!! Coupe je podvozkově sráč a rozložení vah zejména u 20vt to umocňuje! Mám v plánu přestavět zadek na GTV ale není čas. Až to někdo udělá tak se ukáže, že to jediný GTV co jezdí na coupe srazy do Třebíče tam neustále nevyhrává pro legraci!
  • Johny



    autoslalom slovakiaring 13.10.2012

    ked trať vyschla celkom slušne sa to driapalo, nato že to bol moj prvý slalom na coupe a prvý po 3rokoch čo som jazdil celkom GUT. tesne som dýchal na chrbát autom ako BMW Z4 Mpower, EVO, Sti, nabuduce dufam že už bude bedňa.

    No mám dobrý pocit z kupéčka, nieje to len na jazdu rovno, takže spokojnosť.
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    dobře si poslechni ty videa ze sprintů kam ti padaj otáčky při řazení,stejnej problém jako měl Wali. čím větší turbo tím pozdější nástup - síla se stěhuje do vyšších otáček. zařadíš,otáčky padnou a chvíli to nic moc nedělá. Walimu jsem tehdá dal jinej konec a šlo to trochu líp,nejlepší informace podá on,já myslim že to chtělo ještě kratší konec :-)
  • Johny
    Marceli dobrým nápadom sa nebránim, kludne sa rozpíš :-)

    videjko z Tuning Battle 2012 v Nitre na Autosalone
    http://www.mojevideo.sk/video/164ec/autosalon_nitr a_2012_tuning_battle.html
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    ještě to chce jinou převodovku a bude to dobrý :-)
  • Fugasik
    Čo vám došiel benzín?:D:D:D...
  • Johny
    Chlapi sa tam vo velkom vozili hore dole, mi sme sa tam stretli na pokec, tak že sa idem s nimi previezť, po 4tej zakrute ich už nebolo ani poriadne vidno, a dole mi povedali že oni sa otáčaju na tej rovinke, proste múka, ale nie každy sa má chuť zabiť na motorke alebo to naozaj vie, nevadí. Teraz pozerám že mi úžasne ten jútube odstránil trasenie obrazu nedá sa na to pozerať, večer to prehodím na pôvodný obraz.

    Inak s Fiatom celkom spokojnosť pokial nieje mokro tak to chodí slušne :-)

    už som opravil video:

  • Coupe20VT PLUS :-D
    moc pěkná práce... :-d

    dostala mě ta poslední věta: čo je? vám došel benzín? :-D
  • sebo 1.8 16V
    Tiež si myslím ze to krídlo ten rozdiel spraví. Inak je veľmi pekne v zákrutách by bodlo . Ak chodíš aj okruhy tak by si musel demontovať a zase nahodiť:)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    Johny, shoď to křídlo a máš ty 2 desetiny zpátky...
  • Johny
    dolph dik za videjko :-) jj 3PS robí svoje dolph mi zase naložil 2desatiny, ako už ma trošku začina hnevať ten štart, asi obetujem tu spojku a dam mu zahul aby bol ten fiat spokojný konečne :-)

    Inak ja 1.miesto v kategorii profi AP2 pre zmenu :-) a dolph 1.miesto v street AS3, takže sme to tam trošku pobrali opäť :-D
  • kisik
    Byl poznat rozdil 3ps mezi vama ? :-)
  • Dolph
    Dolph vs. Johny

  • Johny
    http://www.powermagazine.sk/
    trošku ma mrzí že nieje titulka venovana hlavne jemu ale čo už. v rimasombat bude tuším o dva týždne zraz ktorý robia xlapi z Poweru, bude tam aj Riťmauš :-) no a ja tam budem asi tiež, tak noproblemo.

  • GeriX
    uz mam augustovy power magazin, dneska som to zohnal v Tescu, rano im prislo, cely tyzden nemali nikde, power robi znamy tu v Rimavskej Sobote :) aspon mam co citat v takom "krasnom" pocasi, inac pecka ze mas coupe v magazine, fandim ti aj ja :) niekedy by sme si mohli dat kavicku niekde medzi BB a RS ;)
  • Wali 16vt
    Taky Tě musim pochválit, odved si na tom kus práce, na Saxu tktéž... akorát mam dotaz, jak si hnul s váhou?? máš to zvážený??
  • Johny


    tu ešte skopčím do svojho topicu link na tie moje startrek svetlá :-)

    V motore su bohužial iba kovane piesty a tesnenie, škoda že tam chlap čo robil GO motora od ktoreho som auto kupil nedal aj ojnice :-( ak raz naškriabem love na poriadnu spojku tak pojdu aj ojnice a spojazdním nitro, možno v buducom roku ako pojde všetko ako má.

    Inak dakujem za pochvalu ludia, padne to dobre ked sa to páči aj iným, tuning a vlastne akekoľvek pretekanie(suťaženie) v hocičom je tak trochu exhibicionizmus, takže tleskejte mám to rád :-D ako povedal Karel.
  • Dr.Ravic
    po dlooouhý době fakt zajímavej projekt...
    gůůůd job!
  • Aljaška
    Krásný!!!!!!jen makej dál a sbírej nádobí. Fandím ti:-)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    FOR JOHNY:

    máš v tom kovaný ojnice?

    pokud ano, dáš mi kontakt na zdroj odkud je máš a cenu na co vyšli a co jsou zač?


    moooc díky Ondra
  • sebo 1.8 16V
    nieje sto ho už špeciál?
  • Johny
    no a z toho prostredia budu fotky v časopise Power magazín, zajtra by malo byť v predaji tak šup šup kupovať :-)
  • Johny
    posledne v martine, ak vyzdraviem tak sa vidime tento víkend vo Svidníku.
  • Johny
    pomaly ale istom zbieram poháre do zberných surovín :-)
  • Johny
    startrek :-) prosím odporcov podsvietenia absolutne nekomentovať vôbec ma nezaujíma nazor druheho, dakujem :-)
  • Johny
    ja len že dačo sa furt robí, na aute je vela dokončovačiek :-)
  • Johny
    podsvietenie aby sa auto nepodtklo večer :-)
  • Johny
    konečne dekl pod motor
  • amadeus69
    super fandím ti, hezky jsi se do toho opřel! :)))
    Líbí se mi že to ladíš jako celek - podvozek, váha atd.. a neženeš se jen za výkonem :)
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    ještě že toho Jirku máme,jinak bychom byli odkázáni na kdejaké dovedy co umí jen dobře tlachat.
  • Johny
    Garret GT2871R, soft made in Phob :-)
  • Johny
    IC, hadice, sanie atd... proste píčoviny :-)
  • Johny
    čo najviac thermotecu, coupe hreje ako dobré kamna, treba to izolovať.
  • Johny
    robili ho v AMA, pekne hrá, na neutrále ani nepočuť, žiadne dunenenie, je plne otvorený ale nekričí.
  • Johny
    nerezový výfuk top kvality na mieru, nie práve lacna zaležitosť :-( komplet výfuk ako jedno atmo coupe na značkách :-(
  • Johny
    chobotnička :-)
  • Johny
    v pevných sedačkách mate dobru odozvu od auta, navyše nelietate po palube ako špinavá handra, nieje nič horšie ako klzké vysedené kožené sedačky ;-) semišový predsunutý volant tiež poteší, pásy tak isto.
  • Johny
    Odlahčovanie je základ, coupe je moc ťažké, už sa mu neda velmi pomocť, ale kompletná demontáž klími, audia, preč s ťažkými sedačkami, laminat predná kapota a bateria umiestnená za spolujazdcovou sedačkou, trošku vylepšia jazdné vlastnosti :-)
  • Johny
    lahšie kolesá, 17tky na coupe uplne idealne, velmi nizky profil pneu tiež nieje racing riešenie
  • Johny
    trošku rozširenia zabezpeči lepšiu stabilitu, opäť ale na dobrom povrchu nie na koľajach
  • Johny
    trošku závodnejšie OMP platne a brembače potešia, vadnutie príde o pár sekund neskoršie :-) k brzdam treba ale aj pancierové hadice a poriadnu brzdovku nie ako je tá vo felicii že ;-)
  • Johny
    powerflexy zabezpečia lepšiu odozvu a spätnú väzbu z riadenia. nové čapy a stabíky su samozrejmosť.
  • Johny
    rozpera trošik spevní tu taliansku sračku :-)
  • Johny
    štelovatelný nový podvozok by mal byť samozrejmosťou, na bežne vozenie nič moc, na okruhy, kopce a nehrboľaté cesty perfektné.
  • Johny
    zaklad su kvalitné papupčky, to vas spojuje s vozovkou, v tomto prípade semisliky federal
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    možná je na čase řešit i podvozek aby se s těma coupatama nemuselo jezdit rychle jen rovně :-)
  • amadeus69
    Moc pěkné fandím každému kdo se s kupéčkem snaží něco dělat :)))
    Máš někde víc info o svém projektu?
  • Johny
    http://zrychlenie.sk/sampionat.html

    výsledky zo Slovakiaringu

    moje časy:

    5.7.2012 10:59 82 2 10 S4 JÁN ZBINOVSKY 0,486999989 2,296999931 5,909999847 8,74600029 141,4462433 13,20199966 177,0439301 N Qualification
    5.7.2012 17:43 422 1 10 S4 JÁN ZBINOVSKY 0,578000009 2,382999897 6,054999828 8,866000175 142,5599976 13,2489996 179,2487335 N Final


    vynikájuce časy od Dolpha
    5.7.2012 15:05 280 2 93 S3 RUDOLF NOWAK 0,552999973 2,075000048 5,590000153 8,501999855 140,895874 12,99800014 175,5633392 N Qualification
    5.7.2012 17:41 420 2 93 S3 RUDOLF NOWAK 0,628000021 2,078000069 5,592999935 8,524999619 139,2701569 13,01799965 175,2736511 N Final

    pekne na tých časoch vidno že som nemal prave najlepšie štarty, s koncovkou 179km/h pri zlom pohnutí ma to autíčko velký potenciál :-) nabuduce tam musím udrieť 12,8 inak pôjde šrotu ;-)
  • HARIBO
    Pekne,.
    Co to je za kola?
  • Johny
    http://youtu.be/7wcwP1U0vIA
    dyno test
  • Johny
    Ked ste si vy honili na okruhu ja som čakal v rade na finalové jazdy a potom na odovzdavanie cien, nemôžem byť všade môj. Som vás videl ako ste sa tam plazili, škoda že som Vás nebol trošku potlačiť :-)
  • sTeAvEn
    Johny cakali sme ze pojdes aj zajazdit dozadu na okruh a ty len dopredu hanba
  • Johny
    graf od Phoba, ešte raz diki, ak potrebujete odladiť fiata je to ten spravny človek.
  • miro20vt
    Velmi pekne len nech sluzi
  • Turok
    Krásné auto kdy s ním dojedeš na nějaký sraz? :)
  • Jelo
    auto máš moc pěkný, ale ty čopráky s trubkama bych nakopal někam.
  • Coupe73
    Máš to pěkné !
  • Johny
    VB? no musím poklopať na stôl zatial nič, dokonca dialnična kontrola kompletná na odpočivadle, iba kukli a poslali dalej. Dufam že budem mať šťastie na normálnich fízlov, ktorí dokážu tolerovať auto vo viac ako 100%stave v kombinacii so staršou raritou a autom určeným na víkednové vozenie, niečo ako ked toleruju chopristom nerezové rury namiesto výfuku a nacistické blembáče namiesto poriadnej cyklistickej helmy :-)ale to je fakt o nahode lebo niektorím statočne zajebáva. už som to písal 100x toto auto je na zrazy a víkendy verím tomu keby že na tom chodím do práce tak si to určite s nimi užijem.
  • sebo 1.8 16V
    Pekne krídlo čo na to VB ?? :)
  • Carlos 20vt
    Máš to moc pěkné :-D
  • Johny
    pretože to bola prvá akcia, s tlakom v pneu, odstranením kridla na šprinty, zahrievaním pneu, ostrekovaním IC atd... sa budem zaoberať až nabuduce ty dube :-)na letisku nad asfaltom bolo 48°C odjazdil som si 4 šprinty a inak som mal na saláme v tom teple sa mi nexcelo nič :-)
  • Marcel 8Vritmo,20Vkappa
    proč jezdíš sprinty s křídlem ty dube?
  • Johny
  • Johny
  • Johny
    http://youtu.be/4gtPD855eBI

    Slovakiaring - powerfest šprinty.
    Prvé šprinty a odskušanie auta, čas 13,2 nič extra ale Dolph mi až po špritoch vysvetlil že nemam báť 6000ot na štarte :-) nevadí nabuduce bude už lepšie, točky nepustím a určite nebudem radiť dvojku ked si myslím že jednotka to ma už za sebou, pretože ked som preradil a točky padli na 2500-3000 tak som si musel vždy počkať až sa to nafukne. inak 3miesto, kvôli debilným SAMŠákom som bol zaradený o kategoriu vyšie somarí sprostí, vraj ked mam nitro v aute hoci aj prazdne a nezapojené ich to nezaujíma, hadal som sa s nimi 10 minut :-) ina by to bolo krásne finale s dolphom. nevadí nabuduce.
  • Johny
    po dvoch rokoch pomaly ale isto doskladané, ešte je tam kopec roboty ale hlavne že to už jazdí. Velká vďaka Phobovi, je to skutočne kapacita na týchto talianov. Zakladám si vlakno kde budem postupne pridávať videa kým sa fiat nerozpadne alebo neskončí v šrote :-)