Fotosoutěž - Kalendář fiat coupé 2015

  • enzim
    Pegas77:

    V pohodě :). Já vycházel z toho, že ten kdo se bude chtít soutěže nějak zůčastnit, navštěvuje tyhle stránky.

    Proto to sem to dával na úvodku, aby to bylo hnedka vidět.Na Fb, by se to muselo aktualizovat pořád.
  • Pegas77
    neber si me připomínky nijak osobne


    jen vlezu na FB do sekce fiat coupe, a nikde nevidim ze probiha anketa , takze sejde z oci, sejde z mysli

    je-li někdo jen na FB a je tam nový tak se ani nedozví že tam anketa je pokud neproleze cely mesic zpatky

    vzhledem k male znalosti funkci FB nevim zda lze alespoň vlakno s hlasovanim topovat
  • enzim
    Pegas77:

    Na úvodní stránce této stránky byl odkaz na anketu, na kterou stačilo kliknout.A člověk měl před sebou fotky a anketu :-) .

    Upřímě nejsem programátor a dělal jsem to tak,aby to bylo pro mě lehce proveditelný a pro Vás aspoň trochu přehledný.
    Z toho důvodu,jsem to nemohl provést tady.

    O tématice se nemá cenu bavit, když se zůčastní 4 lidi.Jak můžu filtrovat podle kvality fotek a tématiky? Nijak.

    Hlasovalo kolem 30-40ti lidí což neni zrovna málo podle mě..

    A vítěz je pravda,že měl být zveřejněn zde.To byla moje chyba
  • Pegas77
    popravdě první co jsem poslal, předpokládal jsem že má být zimní tématika a hlasování (jen 4 fota) vedla pěkná ale o zimě nic nenapovídající tak jsem se dále již o to nestaral, leda že bych poslal tu samou :-) a navíc to hlasování nějak zapadlo v hloubce FB, popravdě mě FB hodně co prostředí zklamal (či pobavil) , dnes ani nevím jak se rozumně k hlasování o fotkách dostat :-) tak mám dojem že o hlasování nikdo již ani neví, že by bylo uzavřeno minulé kolo a znám vítěz taky vlastně nevím :-)
  • Coupe20VT PLUS :-D
    ale já to nemyslel špatně, jen že prostě není foto sezona... vyčkej na jaro :-)
  • Alex
    Dane, nebo jinej případ kdy by se udelal kalendář s fotkama bez ohledu na měsíc.. I když je fakt že ty měsíční byl hodně dobrej nápad.. Ale jak Ondra psal, většina má zazimováno, a mě nebaví posílat samotného :D :D
  • enzim
    Coupe20VT PLUS :-D :

    Já přece nikomu nic nenutim.Asi to byl teda špatnej nápad, zkusit vytvořit něco takovýho. A tim to končí.
  • Coupe20VT PLUS :-D
    a co čekáš za fotky... 2/3 z nás to mají zazimované a ta 1/3 se nechce chlubit... jestli chceš, můžu ti poslat fotku jak je jedno přikryté plachtou a druhé na kozách...
  • enzim
    Né, že bych se chtěl tak rychle něčeho vzdávat. Ale když neni účast, těžko můžem nák pokračovat.. Za leden je jenom jedna fotka. To považuju za nezájem, takže bych tuhle akci odložil na neurčito.
  • enzim
    Pegas77 - Rád bych ti vyhověl, ale snažil jsem se tu vymyslet nějak slušně anketu, aby se dalo odhlasovat tady. Jenže, nejsem programátor.

    Anketa se dá založit i přes google, ale stejně tak jako třeba na FB, je třeba být registrovaný.

  • Pegas77
    jen je blby ze je to na neverejnym FB (a tech co se odmitaji tam registrovat ze vsemoznych duvodu je vice)
  • enzim
    Vypadá to, že nebude možné vytvořit anketu na našich stránkách. Nejsem bohužel programátor.

    Proto bude hlasování probíhat na našich facebookových stránkách.
    https://www.facebook.com/groups/190123831005200/

  • enzim
    Tak mi admin dovolil přispívat, budu tedy aktualizovat na úvodní stránce info.

    Anketu se pokusim vložit na úvodní stránku, tak aby byl možný od každého jen jeden hlas.

    Tak snad se zadaří. Ještě na to mám přes 20dnů :))
  • enzim
    Pegas77 - Rád bych to hlasování udělal na obouch frontách, jen nevim jak to vytvořit do nějaký funkční podoby.
    Problém je v tom, jak filtrovat lidi hlasující jak tady, tak tam?

    Jedinný, co mě napadá udělat anketu tady, která by byla bezpečná ( každý by mohl hlasovat jednou ). Zkusim kontaktovat Admina a třeba na něco příjdeme.

    - Co se týče fotografií skupinových/srazů , kvůli autorským právům by to chtělo souhlas od všech, kteří na té fotce vystupují :).

    To samé platí i u vozů cizích.



    Jinak tedy trochu úprava v ročníku, který jsem napsal unáhleně. Ale jednalo by se vlastně o kalendář na rok 2016.


    Soutěž na prosinec již probíhá. Mám 2 soutěžící, přidejte se ať to má nákou úroveň.
  • Pegas77
    všecko pěkný, nápad super

    1) jen hlasovat nebudu moct (nebudu se na FB registrovat)

    2) je to tak že smíme dávat vlastní fotky vlastních vozů? na srazech spíše auta druhých páč svoje vidím každý den :-)

    3) jak skupinové foto aut třeba ze srazů?
  • enzim
    Ravel - Asi máš pravdu.

    Cílem pro mě bylo a je, vytvořit soutěž pro clubáky.
    Při které by na konci bylo umožněno, vytvoření clubového kalendáře fotografií z našich řad.

    Pokud máš zájem pomoct s odbornou realizací, budu rád.

    Nebo pokud je tu někdo, kdo se toho chce ujmout na patřičné úrovni jsem jedině pro.

    Jde tu o společnou věc.

  • Ravel
    Dovolím si polemizovat s požadavkem
    "Fotografie musí být v kvalitě min 5 mpix".
    1. Předpokládám, že 5 mpix znamená 5 megapixelů, protože bráno zcela důsledně je to 5 milipixelů (tedy 5 tisícin pixelu).
    2. Pixely neurčují kvalitu fotografie, ale její rozlišení.
    3. Fotografie v rozlišení 1024 x 768 má 786432 bodů, tedy 0,786432 Mpix. V tom případě požadavku na 5 Mpix nerozumím.

    PS
    Omlouvám se, ale asi jsem malicherný.

  • enzim
    Zdravim všechny clubáky,

    dovolim si vyhlásit fotosoutěž pro vytvoření clubového kalendáře na rok 2015.

    Soutěž bude probíhat tímto způsobem :

    - Každý měsíc by jsme vyhlásili soutěž o nejhezčí tématickou fotku na daný měsíc z našich řad. Fotka musí obsahovat Fiat coupé, nebo alespoň část z vozu.Tak aby fotka obsahovala něco z coupátka a vždy vystihovala ten daný měsíc "počasí,atmosféru"

    Každý měsíc bude možné se zůčastnit (přidat fotku) soutěže do 20tého, daný měsíc. 21-22tého začneme s hlasováním formou ankety a samy si zvolíme nejhezčí foto.

    - Hlasování bude možné na našich stránkách - https://www.facebook.com/groups/190123831005200/
    Takže kdo se ještě nepřihlásil a chce se zůčastnit hlasování, doporučuju se přihlásit.

    - Co se týče fotografie samotné : Fotky pouze ve formátu JPEG ve formátu 4:3, 3:2 (orientované na šířku).Delší strana 1024 pixelu, kratší v závislosti na formátu, tj. 683 pixelu u poměru 3:2 a 768 pixelu u poměru 4:3 (+- pixel, zavisi na editoru).

    Fotografie musí být v kvalitě min 5 mpix.

    Je možné použít pouze vlastní foto, zároveň je zakázáno dosazování krajin a podobné různé dokreslování ve větší míře (Virtual tunning - zakázáno)

    Každý může zaslat maximálně 1 fotografii pro daný měsíc.

    Autor současně souhlasí se zveřejněním fotografie a použití pro kalendář.

    Pokud autor zvítězí v daném kole, může následující 2 měsíce zůčastnit pouze v případě vlastnictví jiného fiatu coupé ( podpora různorodosti kalendáře)



    Fotky můžete zasílat na enzim@email.cz
    Do předmětu napište Fotosoutěž daný měsíc a váš nick pro lepší identifikaci.


    - výherní foto budu zde zasílat každý měsíc


    To je asi tak vše, začínáme následující měsíc. Snad se Vám bude soutěž líbit a příští rok, by mohl být kalendář dostupný před vánoci :).

    Zdraví Dan