Limited Edition

predek.jpg

Rok 1998 byl pro Fiat zkouškou. Bude na trhu místo pro speciální verzi Fiatu Coupé? Proto se Fiat rozhodl udělat malý průzkum trhu , díky němuž se v červenci roku 1998 objevilo Coupé Limited Edition.

Coupé Limited Edition bylo sběratelským kouskem , a proto mělo odpovídající výbavu a drobné technické změny, které se však uplatnily později ve výrobě "běžných" Coupé .

Coupé Limited Edition  bylo výhradné dodáváno s motorem 20VT.Exteriér se odlišoval spoilery a prahy v barvě karoserie a doplňky v titanové barvě , Zde je malý výčet drobných optických změn :  víčko palivové nádrže , plasty kolem zadních světlometů , plast předních světlometů , maska chladiče a kola , typové označení 20V Turbo bylo vyvedeno v červené barvě.Brzdy dostaly červeně lakované brzdiče a dopředu byly namontovány děrované kotouče.

Pod kapotou se také událo pár estetických a funkčních změn. Nové místo zde našla rozpěrná tyč červené barvy a červené víko hlavy válců. Podstatnější změnou však byla výměna dosavadní 5° převodovky za 6°.

V interiéru se objevily sedačky RECARO v kombinaci červené a černé kůže. Dalšími prvky , které také dostali již zmíněnou kombinaci byly : hlavice řadící páky a ruční brzdy , výplně ve dveřích a v neposlední řadě také volant. Vedle volantu se objevil startovací knoflík po vzoru starých sportovních a závodních automobilů. Tachometr dostal cejchování do 280km/h. Dále opěrka levé nohy řidiče a pedály byly dodány firmou SPARCO.Vše završoval štítek s výrobním číslem série LE.

Výhradně pro Limited Edition Fiat nabízel nový vzorník barev:

- corsa red 168
- black 601
- crono grey 386 (standard)
- vinci grey 606
- steel grey 647 (metalické)
- LE titanium: 227649 (výrobce: PPG; název: grigio titanio)